תפסנו את איב אבנעים הבעלים של החמש והאחדשרה, בכדי להבין על מה מדובר.

לפני שנדבר על הפתיחה, אתה בעלים של שני פאבים בעיר (ה-5 וה-11) , אתה לא מרגיש שנוצרת לך תחרות בינך לבין עצמך? איך מצליחים לשלב?

"חייב לתקן אותך, זה לא שני פאבים. החמש זה בר והאחדשרה זה דאנס בר. אין באמת תחרות בין המקומות מכיוון שהבילוי בכל אחד מהמקומות שונה בתכלית מהשני, לכן אין באמת תחרות. החמש זה בר באווירה יותר רגועה, אפשר לשוחח, המוסיקה לא גבוהה. באחד׳שרה, זה נטו דאנס בר, להגיע, להתניע ואז לרקוד."


-

איך זה להיות בעל עסק בבאר שבע? קשה?

"אני לא חושב שיש שינוי ביני לבין בעל עסק בעיר אחרת בישראל. לכולנו יש עבודה קשה, המון מחשבות על תוכן, יצירתיות והמון אהבה לקהל. הבאר שבעיים הם קהל אוהב ומפרגן, אין ספק שהוא מיוחד. אני אישית מאוד אוהב את העיר ואת הקהל."

פאב אחד נקרא ה11, פאב שני נקרא ה5/10. מה הקטע עם מספרים?

"הקטע עם המספרים התחיל לפני שש שנים, כשאני והשותף שלי שהיה אז ניהלנו המון שיחות בעניין הבינוי של המקום, באותה תקופה השם 5/10 עלה מספר פעמיים מכיוון שזה קרש בנייה מאוד ידוע ומוכר, השם שלו בשפת הנגרים הינו 5/10 מפה לשם הוחלט על השם הזה מכיוון שכל הפאב בנוי מהסוג קרש הזה. לגבי ה-11 זה סיפור מאוד הזוי האמת, החלטנו ללכת על טעות מתמטית של רצף שהיא 5-10-11 במקום 15, הדבר המדהים שקרה זה שכתובת המקום הינה ״בן גוריון 11״. בבחירת השם ל-11 לא ידעתי איפה הוא יהיה, לכן זה היה צירוף מקרים מדהים."

לקחת מוסך, הפכת אותו לעסק מצליח, אין ספק שאתה יודע לייצר עניין. מה זאת אומרת "פתיחה מחדש"?, המקום פתוח מה יש לשנות?

"הפתיחה המחודשת הייתה משולבת בחגיגות השש שנים למקום. מה שהשתנה זה הקונספט של המקום, מפאב ובית הופעות, לבר היקפי, ״פיק אפ״ בשפה המקצועית, וחצר שעברה מתיחת פנים משמעותית והותאמה לתקופה הנוכחית. סגנון המוסיקה השתנה ומלבד רוקנרול אנחנו משלבים את כל סגנונות המוסיקה עם דגש עם מוסיקה עכשווית, המקום משדר קלילות ונוחות ושם דגש על אווירה ביתית."

מה גרם לך אחרי 6 שנים שהמקום קיים ועובד מצוין לשנות את הקונספט?

"מאוד פשוט, התקופות השתנו, הקהל השתנה, אנחנו השתנינו. הגיע הזמן לריענון, לחידוש, הוספנו המון אלמנטים עיצוביים עכשוויים זה עשה טוב לכולנו ואני מקווה שגם לעיר שלנו"

מה עם ההופעות החיות, הקונספט הזה יימשך?

"כרגע עניין ההופעות החיות לא יימשך במתכונת הישנה של הופעה כל יום בשבוע. אני מאמין שבהמשך אנחנו נשלב אותו מספר פעמים בחודש אבל לא כקונספט."

-

מי הקהל שאתה מצפה למשוך בעקבות השינוי?

"אני לא חושב שיגיע קהל 'אחר'. החמש תמיד היה ידוע כמקום שמתאים לרוב האוכלוסייה,

ואני מקווה להמשיך בזה".

אוקיי, ספר קצת, מה היה לנו בפועל בפתיחה של החמש?

"בפתיחה המחודש שלנו הצגנו את החמש לאחר סיום השיפוץ, ניגנו במשך שלושה ימים את כל סגנונות המוסיקה באווירה קלילה ונוחה. קיבלנו המון המון  תגובות טובות מאוד על המקום ועל האווירה החדשה.  אנשים נהנו, אנחנו עבדנו קשה מאוד בחודש וחצי האחרונים כל מנת לספק את זה לקהל. אני שמח שסופ״ש עבר בהצלחה וכולם נהנו"

האמת? נשמע ממש מגניב. נראה שכשמדובר בבחור מקורי ומפתיע כמו איב, יש לנו המון למה לצפות. בסופ"ש האחרון פתח החמש על עשר את שעריו בפתיחה מחודשת הכוללת "תרבות בילוי שונה" כפי שהם מכנים זאת. האם הגיעה בשורה חדשה לעיר? ימים יגידו.