"בשבוע האחרון מילאנו את ארון המצרכים של הוועד למען החייל בסורוקה, כהרגלנו. לצערי הגענו ביום שישי, כשהגיעו חיילים מאושפזים, ומצאנו שהארון פרוץ ומרוקן", נזכרת ציפורה חלפון, יו"ר מתנדבי יחד למען החייל בבאר שבע. בעקבות הפריצה שבוצעה, פרסמה חלפון פוסט בפייסבוק בו היא סיפרה את הסיפור שקרה ולא צפתה את מה שקרה לאחריו. 

-

לי אור בן נעים, ילדה בת 11 מהעיר דימונה, ראתה את הפוסט והחליטה לפעול. היא יזמה איסוף מצרכים לחיילים והסתובבה במשך שעות כדי להצליח ולהחזיר את תכולת הארון לקדמותו.

חלפון מספרת כי ביקור חיילים מאושפזים בבית החולים בעיר נחשב לפעילות בסיסית של האגודה למען החייל. "יש לנו קרוב ל-300 מתנדבים פה ואחת לשבוע אנחנו עושים ביקור חולים. יש בממוצע בין 7-10 חיילים מאושפזים, ואנחנו הולכים לכל חייל, לתת לו צ'ופר, לשבת איתו, לשאול אם הוא צריך עזרה, אם המשפחה צריכה עזרה, זה התפקיד שלנו כמתנדבי האגודה למען החייל", מסבירה חלפון.

המתנדבים עושים הכל מאהבה וניתן היה להבין את האכזבה בקרבם, כשהם גילו על גנבת תכולת הארון המכיל מוצרים ומתנות עבור החיילים. תחושה זו ליוותה גם את לי אור והיא הרגישה צורך לצאת ולנסות להשיג את המצרכים שהחיילים כל כך צריכים מאנשים שמעוניינים לתרום בעצמם.

"היא דפדפה ברשת ופגשה את הפוסט שציפורה העלתה עם תמונה של הארון שנפרץ בסורוקה. אני בדיוק הייתי במטבח והיא רצה אליי ואמרה לי שאנחנו חייבות לעשות משהו. אז ירדנו לאוטו באותו רגע והתחלנו לאסוף מצרכים מתושבים", מספרת אימה, מירי בן נעים. חלפון מוסיפה ואומרת: "הילדה הזאתי, לי אור, פשוט יזמה וגייסה את העיר דימונה! אספה והתרימה ממתקים וחטיפים מהתושבים בעיר, ותוך מספר שעות נאספו עשרות חטיפים ומתנות למאושפזים".

לי אור נסעה במשך מספר שעות ברחבי העיר עם אימה, מירי, בכדי לאסוף תרומות מהתושבים שרצו לקחת חלק. את הנסיעה היא תיעדה בסרטון שהעלתה בלייב לפייסבוק, בו היא קוראת לכולם לתרום ולעזור, אפילו חטיף אחד, כי כל חטיף יעזור. בן נעים מספרת כי אנשים רבים יצרו איתן קשר בעקבות הסרטון והן הצליחו לאסוף המון מצרכים, דבר שאינו מובן מאליו. "הסרטון של לי אור באוטו מראה חלק מהדברים שקיבלנו לחיילים, וזה מדהים בעיניי. היא ריגשה מאוד את כולנו", משתפת חלפון.


-

"לי אור בחרה במקום להיות עם חברים, במקום להיות במדיה או בטלוויזיה ולעשות כל דבר אחר... לצאת ולנסות לשנות. היא תמיד דואגת ולמען אחרים, ואני מלאת גאווה ממנה", משתפת בן נעים. עוד היא מוסיפה כי עבודתה של חלפון עם החיילים והעשייה שלה היא מבורכת, ואף מכנה אותה "המלאכית של הדרום".

ישנם אנשים רבים שחושבים רק על טובתם ומנסים להשיג את רצונם, לעיתים גם על חשבון אחרים. וכך גם במקרה זה עם פריצת הארון וגניבת תכולתו. אך למרות זאת, עדיין יש אנשים טובים, נקודות של אור בדרך. כזו היא לי אור, שפעלה בכוחות עצמה כדי להחזיר לחיילים את מה שנלקח מהם, הראתה כמה חשובים ערכי הנתינה והעזרה לזולת, והוכיחה לכולם שכשמתגייסים יחד למען מטרה משותפת, אין דבר שאי אפשר להשיג.