עם סיומן של 3 שנות השתעבדות אקדמית, שאת מחציתן ביליתי כרווקה הוללת בעיר הגדולה (בכל זאת- גדלתי בערד), החלטתי שהגיע הזמן לסכם את הענף ההולך ומתעצם כאן בעיר- תרבות הדייטים. ביום-יום אני מוצאת עצמי יוצאת חוצץ נגד המילה "דייט", כי כמו הרבה לפני שניסו לשמר את תדמית הקול והצ'יל, גם לי המילה "דייט" מעלה אסוציאציה של ראיון עבודה מהסוג הפחות מהנה, והיא ישר מפעילה אצלי את רפלקס ההקאה. אז אני לא יוצאת לדייטים, אני "יוצאת לבירה עם מישהו", "סתם, הולכת לשבת עם איזה אחד שהכרתי" או "זורמת לקפה" ועוד שלל תיאורים, שלגמרי יכולים להסתכם במילה "דייט", ואני, עצמי ואנוכי חיות בשלום עם השקר הזה.

-

כדי להקל על המכה האחת-עשרה, מכת הדייטים (אפילו כואב לי לכתוב את זה), מצאתי עם הזמן דרכים לרכך את הכאב, כשהחשובה בהן היא בחירת המקום אליו אני יוצאת. פשוט, כשהגעתי לעיר הגדולה, אף אחד לא טרח לציין בפני שבבאר שבע את עלולה לצאת לדייט עם מישהו ממש חמוד ואז, באמצע שהוא מספר לך על השירות הצבאי מפואר שלו בגדוד 1234 של חיל הנחשים המעופפים, יפציע בחור אחר שיצאת איתו, או לא עלינו - המרצה שלך (סיפור אמיתי).

ואנוכי לא בן אדם אגואיסט, אני חולקת מידע לבל ידעו כל רווקי ורווקות באר שבע כי ישנה דרך לצאת לדייטים כיפיים בעיר, שעוד עשויים להביא אותם זוגות-זוגות תחת חופה וקידושין, אם ירצה ג'ה. אז פתחו מפה, הביאו נעצים והתחילו לסמן- 5 המקומות הכי שווים לצאת אליהם לדייטים בעיר:

דייט רומנטי ולא מחייב: מסעדת קפה "לולה"

אחח... הלולה- המקום המושלם לצאת בו לדייט ולהרגיש בבית. האווירה החמימה, התפריט המגוון והשירות המעולה של הצוות הכי מגניב בעיר, מצליחים לגרום לכל חוויית הראיון-עבודה-במסווה-של-דייט להיות הרבה יותר נעימה. הרומנטיות שאופפת את המקום מצליחה להתאזן עם תחושת הקלילות שבו, וכך תוכלו לשרוף יחד שעתיים של דייט בלי להרגיש בכלל שמדובר באדם שאתם פוגשים בפעם הראשונה.

דייט לתפרנים: אוניברסיטת בן גוריון

כן כן, מה ששמעתם. מדובר פה על קבוצת אוכלוסייה תפרנית, מקוששת אוכל ומרוששת קופסאות של אמא, שמהווה חלק ניכר מתרבות הדייטים ההיסטרית בעיר. בעוד שתושב העיר מן השורה יוצא לדייט פעם בשבוע, סטודנט עייף להנדסת שקר-כלשהו מתזז עצמו 3 פעמים בשבוע בין פלונית X של הדייט צהריים לבין פלונית Y של הדייט שלפני היציאה לברקה. וכל זה עולה המון כסף חברים! אז איך יחסוך הסטודנט התפרן? די פשוט- ייקח הסטודנט את מחשבו הנייד, אליו הוריד סרט (שלא יזכה להיצפות עד סופו לעולם) מבעוד מועד, יצייד עצמו בחבילת פופקורן של המיקרו, בקבוק קולה, שמיכה ופרטנר/ית- וייצא לאוניברסיטה. במעוז ההשכלה והארוגנטיות, יימצא כיתה ריקה, שם יחבר את מחשבו למקרן- והרי לכם הקרנה פרטית שלא נופלת מדייט ביס פלאנט. תציידו גם דמיון- זה עוזר להשוואה עם היס פלאנט.

-

דייט באווירה סליזית: פאב "נחמן ג'ונגל"

נתחיל מהעובדה המאוד חשובה לגבי "נחמן ג'ונגל"- מדובר בפאב קטן שנמצא בסמטה צדדית, כזאת שלחסרות חוש כיוון כמוני קשה למצוא, מה שמוריד דרסטית את הסיכויים שתיתקלו באי-אלו אנשים מהעבר האפל שלכם. תוסיפו למקום את האווירה הסקס-ביזארית שלו, יחד עם המוזיקה המעולה ולוחות השש-בש שניתן לקחת ולשחק בהם (ושש-בש הוא מדד מספר אחד למציאת זיווג ראוי)- וקיבלתם אחלה תפאורה לדייט קליל וכיפי עם אופציה להתפתחויות מעניינות עוד יותר. תחת אותה קטגוריה, עם תוספת של קמצוץ ניחוח אמנותי-פרנקופילי, הייתי מכניסה גם את הפאב "עשן הזמן", שמלבד העובדה שהאווירה בו מצליחה לגרום לכל אחד לחוש בפרץ יצירתיות לא מוסבר, יש שם גם את אחת מעוגות המייפל היותר מוצלחות שטעמתי.

דייט דביק (וכולנו קצת דביקים): פארק נחל באר שבע

במקרה של נחל באר שבע, מדובר בדייט בשלבים מתקדמים, כי המילה "חרדה" מתגמדת ליד התחושה שארגיש כשמישהו יציע לי לצאת לפיקניק בדייט הראשון. אז אם כבר יצאתם פעם-פעמיים ורוחות השמיים שולחות לכם מסרים שמדובר בפוטנציאל לא רע להקמת בית בישראל- זה הזמן להפגין את הכישורים הרומנטיים שלכם. בפארק נחל באר שבע תמצאו מדשאות, חורשות, שבילי הליכה ואופניים, ובקיצור- כל מה שהופך דייט רגיל לדייט חמוד-שניקי-ניקי, מהסוג שכולנו פוחדים להודות שבא לנו גם אחד כזה. מפה אדומה, פלטת גבינות, יין לבן ופרח בתוך בקבוק קולה מזכוכית שהתחפש לאגרטל- ואתם מסודרים.

-

דייט לרוח ולנפש: אנדרטת חטיבת הנגב

מלבד העובדה שזה המקום האהוב עליי בעיר, כי שם אפשר להתרחק מהמולת היום ולנקות את הראש, האנדרטה היא מקום מעולה לצאת בו לדייט ראשון, שני, שלישי ועשירי. זאת מהסיבה הפשוטה שהאוויר הפתוח, הכוכבים המאירים בשמיים והרוח המלטפת מאפשרים למחשבות ולנשמה להירגע וללב להיפתח (הופה- נכנסו פה קלישאות בלי ששמתם לב). אם אתם ממש בקטע של הבן אדם שמולכם ובא לכם שיחה טובה איתו, שתעמיק את ההכרות ביניכם- האנדרטה היא המקום המושלם בשבילכם. בקבוק יין, בירות וכל מה שעוזר לרוח שלכם להשתחרר, רק יעשה את הדייט למוצלח יותר. המלצה שלנו: הימנעו מלהציץ למכוניות חונות, יכול להיות שמישהו שם לקח את הדייט שלו כמה צעדים קדימה..

הכתבה כתובה בלשון "הגבר-לוקח-את-האישה-לדייט", אך מופנה לכל מי שאסרטיבי/ת מספיק למצוא את אהבת חייו/ה בבירת הנגב.


מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו