"יש לי חלום!!", כך נפתח הפוסט בפייסבוק של שני אפרת לינצקי, בת 37 ללא ילדים. לאחר מספר רב של נסיונות כושלים לאתר את בן הזוג המושלם עבורה, החליטה שני להביא ילד לעולם באמצעות תרומת זרע וטיפולי פוריות.

"מי שיכול לעזור אפילו בסכום הכי קטן שיש תבוא עליו הברכה", אפרת.

-

במהלך הטיפולים הללו גילו אצל שני סרטן שד גרורתי, בהחלט מכה קשה, אך מסתבר שזו לא המכה הקשה ביותר עבור שני. המחלה הארורה הביאה עמה בשורת איוב, שני לא תוכל להרות. למזלה של שני היא שימרה ביציות ולכן קיימת עבורה אופצייה אחת ויחידה להביא ילד לעולם, הליך של פונדקאות. "אני רוצה להיות אמא!!", כתבה בפוסט הנ"ל, בו ביקשה מכולנו לפתוח את ליבנו ואת כיסנו ולעזור לה לממש את חלומה, לאחוז ילד משלה בין זרועותיה.

למה בעצם ללכת על הליך פונדקאות ולא לאמץ?

"בגיל 35, לאחר נסיונות רבים למצוא את אהבת חיי ולהקים משפחה נורמלית, הבנתי שהשעון הביולוגי שלי מתקתתק ושקיימת בי כמיהה אדירה לילד, האמת שעוד מגיל 25 אני כבר רציתי. החלטתי עם עצמי שאני אביא לילד לעולם גם אם זה אומר שאעשה זאת לבד, אני אהיה בשבילו הכל, גם אמא וגם אבא. גייסתי את כל כוחותיי, קניתי בית, קניתי רכב, היה לי חשוב שלילד שלי לא יחסר דבר. היה לי ברור שבעזרת טיפולי הפוריות אני אכנס להיריון. אחרי כל התהליך הזה, גם אחרי הבשורה הקשה על המחלה וההשלכות כתוצאה ממנה, הבנתי שאני אוכל לחיות עם המחלה הזו ולכן היה לי ברור, אני חייבת להביא ילד לעולם. ילד משלי, זאת התכלית שלי כאישה בעולם הזה, ככה אני מאמינה".

מאיפה צץ הרעיון לגיוס הכסף?
"כשהתחלתי טיפולי פוריות, לא היה מדובר בעלויות כספיות, זה היה על חשבון המדינה. רצה הגורל וקיבלתי בשורה מרה שאינני יכולה ללדת בעצמי ואני מבינה שיש עוד סיכוי להגשמת החלום, הקפאתי שתי ביציות ואני יכולה לגשת להליך של פונדקאות. לאחר מספר בירורים על ההליך נחשפתי למחירים הכה גבוהים והבנתי שאין לי שום סיכוי לממן זאת בעצמי, בעיקר לאחר שרכשתי בית ורכב שנראו לי בזמנו הכרחיים למען גידול הילד, מה שגרם לכך שנשארתי ללא חסכונות. שיתפתי את משפחתי במצב הקשה שנקלעתי אליו ואחיותיי הציעו לי לנסות ולגייס את הכסף מהציבור הרחב. אני אדם מאוד סגור מטבעי והיה לי נורא קשה לצאת למסע הגיוס".

-

אחרי כל התלאות שעברת, וגם משימת גידול הילד שיגיע בע"ה לא פשוטה בלשון המעטה, מהיכן את שואבת את הכוחות למשימה הזו?

"אני רוצה משפחה, אני רוצה להיות אמא. אני מאמינה ותמיד האמנתי שזה עצם הקיום שלנו בעולם. אז יש קשיים בדרך, זה לא אומר שנפספס את המטרה, את ההמשכיות בעולם הזה. אני כמהה לילד, להעניק חיים. זה דבר שאני חולמת עליו יום יום כבר המון שנים, כשאני רואה ילדים אני פשוט מתמוגגת."

ספרי לנו מעט על ההליך הפונדקאות, מה הוא כולל?

"נפגשתי עם עו"ד שהיא מומחית לענייני פונדקאות וממנה למדתי על ההליך. יש לבחור חברת מתווכת תחילה. החברה הזו גובה בעצם את כל הסכום ואיתו משלמת לגורמים שבאמצעותם מתקיים ההליך. לעו"ד שמלווה את ההליך, לאם הפונדקאית, מימון הליך השאיבה, הטסת הביציות וכמובן התהליך של ההפריה עצמה".

ניפגש בשמחות?

"רק בשמחות, ברור".

פרטים לתרומה:
חשבון על שם - "מאמא" שני לינצקי
בנק מזרחי מס 20
מספר חשבון 140430
סניף 566
ת.ז של שני 036005734