משרד הכלכלה והתעשייה והסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים באמצעות מעוף אשכול דרום, בשיתוף קמ"ג והתאחדות התעשיינים, הזמינו בעלי עסקים קטנים ובינוניים לכנס 'ניהול למצוינות' שהתקיים אתמול בפארק קרסו למדע. בכנס סיפרו נציגי החברות על המודל העסקי המוכר EFQM וכיצד יכול מודל זה לעזור לבעל העסק למפות את הארגון ולהציב מטרות למצוינות, על מנת לשפר רווחיות ותחרותיות. 

בכנס השתתפו ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', מנכ"ל קמ"ג, דר' אודי נצר, ומנהל מעוף אשכול דרום, אפי מחלב. בשנה החולפת, בוצע פיילוט עם מספר ספקים על מנת לבחון המיזם והמודל שהותאם לעסקים קטנים ובינוניים. בתחילת הכנס הוענקו תעודות לספקים שלקחו חלק בפיילוט ובהמשך, הם השתתפו בפאנל שאלות ותשובות בו הציגו כיצד הטמיעו את המודל EFQM ומה תרומתו לעסק שלהם. בנוסף הרצו מנהל מעוף סניף באר שבע, לביא קייט, וציון ביטון, מנהל פיתוח אזורי במערך המעוף.

דר' אודי נצר, מנכ"ל קמ"ג, סיפר בדבריו על חשיבות האיכות לכל ארגון ובייחוד לארגון כמו קמ"ג: "היתרון הגדול ביותר בכל ארגון הוא התרבות הארגונית. נושא זה יכול למצב ארגון מעל מתחריו ולהעניק לו קדימות משמעותית. אנו בקמ"ג רואים את תרבות האיכות והמצוינות כתנאי אסטרטגי משום שאיכות אצלנו קשורה לבטיחות. כדי שנוכל להבטיח בטיחות ברמה הגבוהה ביותר, אנו נדרשים לתרבות של איכות ברמה זו. אנו מקיימים מספר שיתופי פעולה בהיבט האיכות והמצוינות לטובת קידום הדרום: ניהול למצוינות לספקים בדרום, מפגשי עמיתים לעוסקים באיכות וכנס איכות. את הפעילות המבורכת מרכזים בקמ"ג אלי דולב, הממונה על האיכות ושרון אנקר, מנהל איכות ונציג האיגוד הישראלי לאיכות בדרום. 

רוביק דנילוביץ', ראש עיריית באר שבע, פנה לבעלי העסקים והתייחס לצורך בשינוי ושאיפה למצוינות: "כולנו צריכים להישאר רלוונטיים בעידן המשתנה של היום. אנשים חוששים משינויים אך אם אנו חלק מהשינוי או היוזמים שלו, אז ברוב המקרים מדובר בשינוי לטובה. אני רואה במפגש הזה היום כלקיחת אחריות חשובה של קמ"ג ומעוף למען העסקים הקטנים והבינוניים. עוד מספר שנים אתם תוכלו להבין לבד מה הנוסחה הנכונה להצלחה ולהוביל אחריכם עסקים נוספים".

 

-

אפי מחלב, מנהל מעוף אשכול דרום, יוזמי הכנס, פתח והודה לראש העיר דנילוביץ' ולעיריית ב"ש על שיתוף הפעולה ארוך השנים והפעילות המרובה של העיריה לקידום עסקים קטנים ובינוניים, ובנוסף לשותפים לפרויקט: "תודה עצומה ומיוחדת לקמ"ג ולעומד בראשו – ד"ר אודי נצר. זה לא מובן מאליו שגוף כל כך גדול ומרכזי במשק הישראלי טורח ומקדיש משאבים וזמן בקידום ושיפור עסקים קטנים ובינוניים. התמיכה של קמ"ג היא תוצר של הערך שהפרויקט נתן לארגון כאשר הוא ביצע את המהלך והמחויבות של הארגון לקידום העסקים הקטנים והבינויים באזור הנגב. תמיכה זו מעניקה לנו במעוף רוח גבית מאד משמעותית כאשר אנחנו משווקים את הפרויקט לעסקים פה בנגב. תודה נוספת לציון ביטון שמנהל עבור מערך מעוף פרויקטים ייחודיים במטרה לקדם עסקים בדרום ולחבר אותם לפיתוח האזורי ולמעבר צה"ל לנגב. כמי שמחויב לפרויקט הוא נשאר נחוש להמשיך ולהטמיע את תהליכי השיפור והייעול בעסקים הקטנים והבינוניים".