בסוף השבוע שעבר פרסמה ועדת החיפוש של אוניברסיטת בן גוריון קול קורא לתפקיד שיש שיאמרו עליו שהוא הנחשק ביותר, ויש שיאמרו בדיוק להיפך- תפקיד הנשיא/ה הבא/ה של אוניברסיטת בן גוריון. אותו מועמד שיבחר הוועד המנהל, באישורו של חבר הנאמנים, יעמוד בראש האוניברסיטה במהלך תקופת כהונה של ארבע שנים, אשר תחל בחודש מאי 2018. כמו כן, המועמד או המועמדת שיכנסו לתפקיד החדש, יחליפו את מי שמכהנת בתפקיד כבר 12 שנים, פרופסור רבקה כרמי, פרופסורית לרפואה ולגנטיקה בהכשרתה.

בין הדרישות לתפקיד, חייב המועמד להיות אזרח ישראל תושב הנגב. כמו כן, חייב המועמד להיות בעל מעמד אקדמי מוכר ומוערך בארץ ובעולם, ניסיון ניהולי במערכות ציבוריות או אקדמיות, היכרות מעמיקה עם מערכת ההשכלה הגבוהה וכיווני הפיתוח האקדמי בישראל ובחו"ל. הוועדה, בראשותו של עו"ד אשר חלד, תקבל את הגשת המועמדויות עד סוף חודש יולי הקרוב.


פרופ' רבקה כרמי מכהנת כנשיאת אוניברסיטת בן גוריון בנגב מזה כשלוש קדנציות, משנת 2005, ובמשך כהונתה עלה שמה של האוניברסיטה לא מעט בכותרות, לרוב באזכורים טובים יותר אך לעתים גם היו אזכורים פחות מחמיאים. לאחרונה, לדוגמה, דיווחנו בחדשות באר שבע נט כי פרופ' כרמי הוזמנה בחודש שעבר לדיון דחוף בכנסת, בשל חשד שמא האוניברסיטה משתפת פעולה עם ארגוני BDS הקוראים לחרם על ישראל. מנגד, נבחרה השנה פרופ' כרמי ליקירת העיר באר שבע, על תרומתה ופועלה למען העיר. פרופ' כרמי תיזכר כמי שהצליחה בתריסר שנותיה כנשיאה, למתג ולמצב את מקומו של המוסד האקדמי מהנגב כמוסד בולט וייחודי בתחומו.

צילום תמונה ראשית: flash90