לפני שעה קלה הסתיימה הפגנת החירום נגד הטרדות מיניות באוניברסיטת בן גוריון, בה השתתפו כ-150 סטודנטים וסטודנטיות מהפקולטות השונות. ההפגנה, שהתארגנה תוך יומיים בלבד, הינה תשובתם של הסטודנטים והסטודנטיות באשר לעונש המקל שקיבל פרופ' דיוויד ניומן, לשעבר דיקן הפקולטה למדעי הרוח והחברה, בגין הרשעתו בהטרדה מינית של סטודנטית שעבדה תחתיו. כמו כן, התארגנה ההפגנה סביב התבטאותו האחרונה של המורשע שהגיע לאחר ששני ערעוריו נדחו, בה אמר כי הוא שוקל להגיש תביעה אזרחית נגד המתלוננת.

"אנחנו התכנסנו כאן היום ביחד כדי לצעוק כולם- די להשתקה!" קראה מעיין פדן, בוגרת המחלקה לפוליטיקה וממשל ומרצה במחלקה למגדר. "הבעיה היא שמה שהעונש הזה מלמד אותנו זה שההתייחסות להטרדה מינית כזאת היא כאילו הוא (פרופ' ניומן א.ב.) ילד שובב ולא כי מדובר בדיקן פקולטה שהטריד מינית אישה שעבדה תחתיו. אנחנו לא נעמוד יותר מהצד. לא יפקירו את הביטחון האישי שלנו לטובת פוליטיקה זולה. אנחנו כאן כדי לדרוש ענישה מחמירה למטרידים שהורשעו!".

המפגינים והמפגינות דרשו במחאתם לעצור את הקלת הענישה בנוגע להטרדות מיניות בצורת שינויים תקנוניים שלדעתם צריכים להתבצע. כמו כן, הם קראו לפרסום שמו של פרופ' ניומן בסנאט בדבר עבירתו.


בהפגנה נכחו גם מספר מרצים מהמחלקות השונות בפקולטות, בעיקר מהמחלקה ללימודי מגדר. ד"ר גל אריאלי, מרצה במחלקה לפוליטיקה וממשל אמר: "אני חושב שזאת קריאה טובה כדי לבחון את הנושא הזה לעומק ברמה הממסדית. בעתיד צריך ליצור סביבה בטוחה מגדרית גם ברמה היומיומית וגם ברמת הטיפול הממסדי". לדבריו, הוסיפה ד"ר מיכל בר-אשר סיגל, מהמחלקה למחשבת ישראל כי "אני חושבת שהטיפול בנושא לא נעשה כראוי, אני חושבת שהיה צריך לחשוף את הפרוטוקולים כדי שהעניין הזה יטופל בזהירות. אני לא חושבת שהנאשמת קיבלה את התמיכה הראויה מהמערכת. צריך לשנות את הדרך שבה הטרדות מיניות מטופלות בקמפוס".

כמו כן, כשנשאלו המרצים אם היה ניסיון להתארגנות מצדם בנושא, אמר ד"ר חיים וייס מהמחלקה לספרות עברית כי היה ניסיון שלא צלח- "היה ניסיון להוציא הודעה משותפת, אך לצערנו חברי הסגל לא הסכימו לשתף פעולה. לא הייתה תמיכה של מספיק אנשים. היינו בודדים. מרצים יודעים בדיוק מה זאת הטרדה מינית והם בוחרים להטריד מינית. מה שצריך לעשות הוא להוציא את תהליך השיפוט מידי חברי הסגל ולהביא אותו לשיפוט מקצועי. חברים לא יכולים לשפוט חברים".


כזכור, בחודש מאי 2016 הוגש כתב התביעה נגד פרופ' ניומן, לאחר שסטודנטית שהייתה כפופה לו הגישה תלונה בגין הטרדות מיניות שביצע נגדה. לפי כתב התלונה, במשך תקופה מתמשכת הטריד מינית את הסטודנטית, שהייתה כפופה לו, תוך שהוא נוהג להחמיא לה על המראה שלה ומציע לה הצעות בעלות אופי מיני. בכל אותה תקופה היא סירבה להצעותיו ואף ביקשה ממנו שיפסיק, אך בכמה מקרים אף נגע בה וחיבק אותה. בעקבות כך, החליטה הסטודנטית להתפטר מתפקידה בפקולטה על מנת להימנע מכל קשר עמו, ובמקביל נפתח בירור נגד המעשים שהועלו.