בשעות הערב ביום רביעי האחרון 19.4.17, הגיעו לתחנת באר שבע אב ובנו בן הארבע עשרה, עולים חדשים מרוסיה דוברי השפה הרוסית בלבד, וסיפרו כי בעת חזרת הנער מבית הספר ברחוב מינץ מצדה, הגיח חשוד כבן 25 לערך, הלם באגרופיו בבטנו של הקטין ושדד ממנו את הפלאפון אשר הלה אחז בידיו. מייד עם קבלת התלונה, החלו החוקרים והבלשים בביצוע פעולות במישור הסמוי תוך שימוש באמצעים טכנולוגים ועצרו חשוד תושב ב"ש, בשנות העשרים לחייו אשר בתום חקירה קשר עצמו לאירוע, הובא להארכת מעצר בבית המשפט ובתום הדיון הוארך מעצרו בחמישה ימים.

אתמול (חמישי), בשעות הערב, הוחזר אחר כבוד הפלאפון הגנוב לנער.

משטרת ישראל רואה חשיבות רבה במאבק בגניבות טלפונים סלולריים מתוך הבנה כי אלו מכילים חומרים רגישים וחשובים מקצועית ורגשית וזאת לצד פעולות רבות הנדרשות כנגד העבריינים על מנת להביאם לדין. במשטרה ציינו כי מתחילת שנת 2016 הושבו למעלה מ- 2,000 טלפונים ומכשירים ניידים.

נדבך נוסף לפעילות המשטרה פרט לאכיפה הנו פעילות הסברה ומניעה במסגרת תפיסה של מניעה מצבית. רק לאחרונה נחתם הסכם בין משרד התקשורת ומשטרת ישראל במסגרתו יכול כל אזרח אשר מכשירו נגנב לגשת לחברת הסלולר שלו ולעדכנה בדבר הגניבה. לאחר קבלת ההודעה, החברה תפעל לחסום גם את מספר הטלפון וגם את המכשיר עצמו, כך שלא יהיה ניתן לעשות בו כל שימוש אחר גם אם יוכנס בו כרטיס חכם (sim) אחר. מהלך זה מהווה נדבך נוסף במסגרת המאבק המתמשך של משטרת ישראל בגנבי טלפונים סלולאריים.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו