ביולי 2014, במהלך מבצע "צוק איתן" נהרג חייל צה"ל נדב גולדמכר, בהיתקלות עם מחבלים פלסטינים שחדרו דרך מנהרה לשטח ישראל באזור ניר עם וירו טיל נגד טנקים לעבר גולדמכר וכוחות צה"ל נוספים. מלבד גולדמכר, בהיתקלות נהרג סגן אלוף דולב קידר, מפקד גדוד "גפן".

רס"ל גולדמכר ז"ל, בן 23 במותו, נולד וגדל בב"ש, גוייס בצו 8 למילואים בגדוד גפן בבה"ד 1, ולזכרו ולזכר סמל מקס שטיינברג ז"ל נחנך מצפה לזכר חללי "צוק איתן". בעת שנה למותו של גולדמכר החליטו משפחתו וחבריו על מסע ג'יפים לזכרו, וביום שישי התקיים מסע הג'יפים השני ברציפות.

ההירתמות הייתה מרגשת, כפי שמספר חנן פינצבסקי, אחד המארגנים : "לפני כחודשיים הגעתי לפגישה אצל אריה, אביו של נדב וכבר באותו ערב נסגר תאריך למסע השני ברציפות לזכרו של רס"ל נדב גולדמכר ז"ל. לאחר שיחה הוחלט כי המסע יתקיים ב17 למרץ בשיירה של 45 ג'יפים כדי להנציח את נדב גיבור ישראל, אך בפועל נרשם מספר שיא של 47 ג'יפים בהובלתו של שי לזמי".

"יום שישי בבוקר, 47 ג'יפים עושים דרכם בשיירה, כל המשתתפים קיבלו חולצות, כובעים, מדבקות, דגלים וכיבוד קל, הנהגים עברו תדריך ובדקנו את המסלול, ויצאנו לדרך. בסביבות השעה 12:00 הגענו לתצפית ע"ש אסף סיבוני שנמצאת בניר עם, משם ניתן לראות בברור את נקודת התקרית בה נדב נהרג, ולאחר מכן נסענו לטקס הסיום באנדרטת חץ שחור בצמוד לקיבוץ מפלסים, בטקס הוצגו חייו של נדב ועל האירוע. ולאחר מכן נסענו חזרה לבתינו לאחר יום מרגש".

לחנן היה חשוב להודות לכל המארגנים : אני מודה לאיילת אלדר אוברמן ורפי פסח על צילום הסטילס- סטודיו החיים מבעד לעדשה, לרביב לוי על צילום הרחפן, לתורם החולצות שביקש שלא לפרסם את שמו, לחגית סיאני על הג'יפ והירתמות גדולה בארגון האירוע והכי חשוב למועדונים שנרתמו למסע- צוות 21 (4X4) מועדון טארנו ואוהבי הארץ 4X4. כמובן תודה עמוקה למשפחתו של רס"ל נדב גולדמכר שנתנו לנו את הזכות לקיים את המסע לזכרו".

רס"ל נדב גולדמכר קיבל את צל"ש המח"ט בזכות פעילותו וחירוף נפשו, כפי שהונצח לזכרו באתר גיבורים: "צל"ש מפקד חטיבה צפונית עזה מוענק ל- רב-סמל במילואים נדב גולדמכר, זכרו לברכה על שהראה דבקות במשימה וחתירה לניצחון, אחריות ומקצועיות".

צפו בתמונות שצולמו על ידי חנן פינצבסקי ורביב לוי. עצוב ומרגש בו זמנית:


-


-


-


-


-


-


-


-


-


-


מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו