אגודת 'אתלטי הנגב' ממשיכה לגרוף עוד ועוד תארים ולהביא גאווה לאזור הנגב בתחום האתלטיקה. אתמול (שלישי) נפתחה אליפות הארץ לנוער וקדטים ובסיום הראשון הראשון – לא פחות מ-9 מדליות נוספו לארון המפוצץ של האגודה.

צילום באדיבות 'אתלטי הנגב'

ההישג המרשים ביותר נרשם על ידי מי שנחשבת לאחת מהאתלטיות המבטיחות ביותר הארץ, האצנית גל קדמון. קדמון ניצחה בקלילות את ריצת 100 מ' אבל הסיפור הגדול היה בתוצאה. הקריטריון לאליפות העולם לנערות, שתתקיים בפינלנד, הוא 11.80 ואילו גל העמידה את השעון על 11.81 שניות, כל כך קרוב! למרות זאת, התוצאה מהווה שיפור משיאה האישי הקודם של קדמון ואף הקפיצה אותה בדירוג כל הזמנים של ריצת 100 מטרים לנשים בישראל, כעת קדמון מחזיקה בתוצאה המהירה השישית בהיסטוריה של המדינה.

גל קדמון. צילום: טיבור ייגר

במקצה המקביל לגברים, התקיימה דרמה של ממש בין שני אצנים מאתלטי הנגב. את הזהב גרף ללא עוררין האצן גל ארד (מ.כ תל אביב) שעצר את השעון על 10.53 שניות. למקום השני הגיעו, בתוצאה זהה(!) שניים מאתלטי הנגב: יונתן ישוק ומוחמד אבו עמזה. לבסוף, פוטו פיניש הכריע כי ישוק היה זה שחצה את הקו הראשון והוא זכה במדליית כסף בנוסף לשיא אישי חדש (10.99 ש'). אבו עמזה הסתפק בארד. בהדיפת כדור ברזל, סמיון ברודסקי זכה במדליית הזהב לאחר שזרק למרחק של 14.38 מטרים, שמהווים גם שיא אישי לברודסקי.

הישגים נוספים:

דניס בלומיצב, מקום שני בהדיפת כדור ברזל.
מוחמד אבו עמזה, מקום שלישי בריצת 400 מטרים.
מוריה קרן, מקום שני בריצת 400 מטרים (ושיא אישי חדש)
לוראל גרינהלץ, מקום שלישי בריצת 100 מטרים נערות.
אילנה קרסנוב, מקום שלישי בידוי פטיש קדטיות.

הערב (רביעי) ייערך סבב התחרויות השני באצטדיון האתלטיקה בהדר יוסף.