בתאל וארז זנה רצו לנצל את השבת החמימה לטיול ג'יפים מהנה כבכל שבת, רק שהפעם החליטו לאתגר את עצמם ולצאת אל המדבר. למרבה הצער לאחר 4 שעות של טיול הבינו השניים שהם לא מצליחים למצוא את הדרך חזרה וככל הנראה אבדו בשטח לא מוכר. בתחילה ניסו השניים לשוב בדרך ממנה הגיעו, אך לאחר שהבינו כי הם אינם מזהים את המיקום ולצידם תהום החליטו להזעיק סיוע.

לחצו כאן על מנת להצטרף לערוץ ה-telegram שלנו

מכורים לעיר? הצטרפו גם לקבוצת הוואטסאפ שלנו

הם התקשרו למוקד 100 של משטרת ישראל שם נתקלו במענה מקצועי ומהיר של שוטרת שמיד ניסתה לאתר את המיקום שלהם ולהרגיע אותם, כפי שמספרת בתאל: "למרות שהייתי סקפטית לגבי הסיוע שיוכלו לתת לנו, החלטתי להתקשר למשטרה והופתעתי לטובה. מהרגע שענתה לי שוטרת במוקד היא לא עזבה אותנו, נשארה על הקו הסבירה שהיא שולחת צוות לחלץ אותנו ושלא נזוז מהמקום שאנחנו נמצאים בו כי הם בדרך אלינו".

יניב, מנחם והזוג זנה. צילום פרטי

"ובאמת תוך מספר דקות אנחנו מקבלים שיחה משני השוטרים שנשלחו לחלץ אותנו, יניב ומנחם. הם כל כך הרגיעו אותנו והסבירו שהם בדרך אלינו." אך הדרך אל הזוג לא הייתה פשוטה כל כך, השוטרים שנשלחו לחלץ אותם נאלצו לעבור נחל ולסכן את חייהם. ולמרות הדרך המאתגרת לא וויתרו השוטרים ובנחישות רבה המשיכו אל עבר חילוץ הזוג "בשלב כלשהו הם היו מולנו, עברו דרך הנחל וסיכנו את החיים שלהם כדי לחלץ אותנו."

עוד מוסיפה לספר בתאל כי: "לאורך כל הדרך הם שמרו עלינו, הם היו עם ג'יפ יותר חזק משלנו ובגלל זה את כל הדרך הם עשו לפנינו בכדי לוודא שבאמת אפשר לעבור ורק אחריהם נתנו לנו לעבור, כדי שלא נסכן את החיים שלנו. לא היו לי מילים, באותם רגעים הבנתי שיש על מי לסמוך בכל מצב ובכל זמן נתון."

"הם היו עם ג'יפ יותר חזק משלנו". צילום: פרטי

לאור החוויה המטלטלת, בתאל מסבירה שיש לה מסר חשוב לציבור: "תתכננו את מסלול הטיול שלכם כמו שצריך, כדי להימנע ממצבים כאלה. למצוא את עצמך במדבר כשמתחיל להחשיך והדלק אוזל זאת לא תחושה נעימה." ובמסר נוסף היא אומרת: "אני רוצה להודות ליניב ומנחם ולשוטרת שענתה לי במוקד. זה ממש לא מובן מאליו מה שהם עשו. מבחינתי הם לא היו חייבים, הם יכלו לומר אנחנו לא יכולים לעבור את הנחל ולהזעיק צוות אחר. זאת הייתה נתינה אמתית. חשוב שהציבור ידע שיש על מי לסמוך ברגעים כאלה!"

מהשירות ההידרולוגי נמסר כי: "ממחר ועד ליום שלישי יש סיכוי להתפתחות שיטפונות בנחלים בדרום בשל גשמים. בשל כך, יש להימנע בימים אלו מכניסה לנחלים בדרום ומרכז הנגב, בערבה, בנחלי ים המלח ובאזור אילת והגבול בין ישראל למצרים. עוד נמסר כי על מטיילים לנקוט משנה זהירות במיוחד הלילה."