הפועל באר שבע לא הצליחה לנצח העונה את הפועל חיפה והערב (20:30) היא תצטרך לעשות את זה כדי להמשיך את המומנטום הנפלא מתחילת הפלייאוף (שלושה ניצחונות בשלושה משחקים). שני המשחקים בין שתי הקבוצות העונה נגמרו בתיקו 1:1, תוצאה שלא תבוא בחשבון מבחינת ברק בכר הערב.

הקבוצה של ניר קלינגר מגיעה במומנטום לא טוב ולאחר שני משחקי ליגה ללא ניצחון. למרות זאת, חיפה מדורגת במקום השלישי וצריכה להמשיך לצבור נקודות על מנת להמשיך לנשוף בעורף הצמרת ולא להידרדר למקום הרביעי. שמואל שיימן, שהוזכר כמועמד בכיר להפועל באר שבע בעונה הבאה, ספג כרטיס אדום במשחק האחרון ולא יעמוד לרשות קלינגר.

צילום: אחמד מוררה באדיבות one.co.il

בבאר שבע יעשו מאמצים להכשיר את דור אלו, מכיוון שבן ביטון מורחק. במידה ואלו לא יהיה כשיר, חאתם עאבד אלחמיד צפוי להיות מוסט לעמדת המגן הימני ומרוואן קבהא יתפוס את מקומו בעמדת הבלם. עקב פציעתו של מיכאל אוחנה וספק-כשירותו של ניב זריהן, טוני וואקמה צפוי לחזור להרכב. שחקן נוסף בחלק ההתקפי שייעדר הוא מאור מליקסון וזאת עקב צבירת כרטיסים צהובים.

בחוד, בן שהר אמור להמשיך לפתוח. מי שלא מרוצה מהמצב הוא תומאש פקהארט, שלמרות שמציג יכולת טובה באימונים, נדחק לספסל במשחקים האחרונים. לא מן הנמנע כי בכר כן יתן לפקהארט את חולצת ההרכב במשחק הקרוב, אך גורם בקבוצה טען כי נראה שבכר הבין שפקהארט הוא לא השחקן שהכי מתאים לסגנון המשחק של הקבוצה כעת ולכן חל הפיחות במעמדו.

מלבד המשחק בראשון ואירועי יום העצמאות, בקבוצה תהיה עוד סיבה לחגיגה השבוע והיא חזרתו של שיר צדק לאימונים. הבלם אמור לחזור ביום חמישי הקרוב. טרם ברור היכן האימון יתרחש, בשל יום העצמאות, והאם הקהל הרחב יורשה להגיע לצפות בו.