באדיבות זיכרון בסלון

במסגרת הפרויקט ובשיתוף איגי - ארגון הנוער הגאה והבית הגאה, בשעה 19:00 התכנסו חניכים ובוגרים. במסגרת ההתכנסות התקיימה הקרנה של עדות מיוחדת "סיפורי סבתא – 33945". סיפורה האישי של ניצולת שואה המספרת לנכדיה על מה שאירע לה בשואה ועל המסע המטלטל שעברה.

"בחרנו את הסיפור המרגש שלה בכדי להעביר באופן המוחשי ביותר לחניכים הצעירים את הסיפור של הסבים וסבתות שלהם". כך מספר אושרי רכז חינוך אזור דרום. לאחר הצפייה בעדות קיימו דיון על הסרט שראו וכמו כן שוחח על הקשר בין הקהילה הלהט"בית לבין השואה.

אירוח נוסף שהתקיים במסגרת הפרויקט התרחש בשעה 19:30 ביוזמתם של 3 סטודנטים רותם איפרגן, רוני גבאי ואור שוורצמן. אשר אירחו זוג ניצולי שואה, עדנה ומיכאל ליפל, מיכאל הוא אחד האומנים המוכרים בבאר שבע, עדנה הייתה פעילה שנים רבות במשרד החינוך. סיפורם המרגש מתחיל בילדותם הנפרדת טרם הכירו, עדנה נולדה בגטו ועברה ילדות קשה ומסובכת מאוד שכללה שהות ארוכה במסתורים. מיכל נאלץ לברוח לאורך כל חייו.

עדנה הייתה נשואה כאשר עלתה ארצה, אך בעלה נפטר. לאחר מותו הכירה מיכאל, מאז מספרים קרוביהם "הם זוג בלתי נפרד, יש בניהם אהבה בלתי רגילה". בסיום העדות קיימו המתארחים דיון יחד עם עדנה ומיכאל.