שוק ההנדסאים ממשיך לגדול. המכללה הטכנולוגית באר-שבע קיימה ביום שלישי האחרון (13.3) יריד תעסוקה לבוגרי המכללה ולסטודנטים הלומדים בה. מאות הנדסאים השתתפו ביריד שקידם את ההשכלה הטכנולוגית ואת מקצוע ההנדסאי הנדרש בתעשייה. רק לאחרונה פרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה על חוסר של כ- 10,000 משרות הנדסאי במשק הישראלי ומצד השני פורסם סקר של מכון סמית המציג ש- 50% מהאקדמאים שסיימו תואר ראשון  עובדים בתחום שאינו קשור למסלול בו למדו.

צילום: יחצ

ביריד התעסוקה, שהתקיים בפעם החמישית, השתתפו חברות וארגונים מהגדולים במשק. במהלך היריד נחשפו בוגרי המכללה והסטודנטים הנמצאים בשלבי סיום לימודיהם להצעות עבודה מגוונות מחברות כגון הקריה למחקר גרעיני , תדיראן, רכבת ישראל, אינטל, אלקטרה, משטרת ישראל, חברת החשמל, החברה הארצית למשקעות , חברת אביסרור משה ובניו, סודה סטרים, נגב מינרלים, וישיי  ועוד למעלה מ-40 חברות מתחומים שונים.

המכללה הטכנולוגית באר שבע מקדמת מצוינות טכנולוגית לצד הכשרה מעשית ומתן האפשרות לסטודנטים להשתלב מהר ובאופן מוצלח ככל הניתן בשוק העבודה עם סיום לימודי תואר הנדסאי. המכללה עוסקת בכל ימות השנה ביצירת קשר בין מעסיקים פוטנציאליים לבין הסטודנטים הלומדים לתואר הנדסאי. הגופים שהשתתפו ביריד הביעו סיפוק רב ממאגר הבוגרים הרב שהגיע יחד עם זאת חשיבותו של היריד היא מכרעת בהגברת  המודעות להשכלה הטכנולוגית ולחשיבותה לפיתוח המשק בכלל והתעשייה בפרט.

יריד התעסוקה במכללה הטכנולוגית באר שבע מתקיים מספר חודשים לאחר שהושג הסכם עם משרד האוצר על רפורמה חדשה במכללות הטכנולוגיות. הרפורמה החדשה מציבה יעדים לאומיים לתחום ההשכלה הטכנולוגית, ומקצה משאבים נדרשים על מנת לחלץ את ההשכלה הטכנולוגית מתת תקצוב שבו הייתה נתונה עשרות שנים. כצעד ראשון תשקיע המדינה סך של 200 מיליון שקל במכללות הטכנולוגיות שיעמדו בקריטריונים שנקבעו, לצד השקעה נוספת בתשתיות ופיתוח בסך 225 מיליון שקל.

צילום: יחצ

יעקב דור, משנה למנכ"ל המכללה הטכנולוגית באר שבע ומרכז פורום המכללות הטכנולוגיות:  "יריד התעסוקה הוא יום חג לציבור הסטודנטים, הבוגרים וסגל המכללה, ואנו שמחים שמעל 50 חברות הביעו אמון במכללה והגיעו ליריד לחפש את בוגרי המכללה. היריד מאפשר להציג את הביקוש הרב שיש כיום למשרות של הנדסאים במגוון רחב של תחומים, ביקוש שעולה הרבה מעבר להיצע. בתקופה שבה הצעירים נוהרים בהמוניהם לאקדמיה, לרוב במסלולים ללא תוחלת תעסוקה , מהווים הלימודים לתואר הנדסאי את כרטיס הכניסה לשוק העבודה. אנו עדים בשנים האחרונות לגידול משמעותי של אקדמאים המבצעים הסבה ללימודי הנדסאים . בשנים הקרובות צפוי להגיע לסיומו מיצוי הפוטנציאל של העלייה הגדולה מחבר העמים כך שהביקוש למסלולי ההנדסאים יגבר משמעותית ולכן הבחירה של הקריירה לעתיד היא מאוד משמעותית ואחת ההחלטות החשובות של הצעירים כיום."

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו