בדצמבר 2016 אישה בת 43 נפצעה לאחר שנשדדה לאור יום במרכז BIG, בידי שודד בן 21 תושב הפזורה. אמש הוטל גזר הדין על השודד ונגזר עליו עונש מאסר ממושך ופיצוי כספי לנפגעת.

מרכז BIG. צילום אתר BIG

על פי כתב האישום, ב-14 דצמבר 2016, סמוך לשעה 12:30, עמדה עופרה (שם בדוי), בת 43 ואם לשלושה, כשבנה הפעוט לידה, סמוך לחנות במרכז BIG. עופרה נשאה תיק צד ובו ארנק עם מספר כרטיסי אשראי וחפצים אישיים נוספים.

עת שעמדה סמוך לחנות הגיע לעברה אדם לבוש קפוצ'ון וכובע, התקרב אליה ונעמד סמוך אליה. כשבנה התרחק ממנה מעט והיא הסתכלה לעבר בנה, ניצל הנאשם את חוסר עירנותה, תפס את תיקה בשתי ידיו ומשך אותו בכוח. עופרה ניסתה להתנגד ומשכה חזרה, אך השודד משך שוב עד שהתיק נקרע והיא נפלה ונפצע בברכיה. לאחר מכן נמלט השודד מהמקום באמצעות רכב.

בינואר 2018 החשוד נעצר ולאחרונה הוגש נגדו כתב אישום. הנאשם, ג'אבר אבו רקייק, תושב הפזורה הבדואית, בן 21, הוא אסיר משוחרר עם עבירות פליליות רבות. אבו רקייק הכחיש את עובדות כתב האישום והכחיש כל קשר לאירוע, אך ראיות הוכיחו מעל לכל ספק סביר כי ביצע את השוד כמפורט.

הנאשם בעל עבר פלילי של עבירות רכוש וריצה בעברו 15 חודשי מאסר בגין עבירות רכוש שונות. בעברו היסטוריה פלילית של גניבות, פריצות לרכבים וגניבת רכב, פריצות לדירות וסחיטה באיומים. נגדו גם עמד עונש מאסר על תנאי, והוא שוחרר בשחרור מוקדם לאחר תוכנית שיקום. אלא שפחות מ-4 חודשים לאחר ששוחרר, ביצע את השוד הבא, ועופרה הייתה הקורבן.

לאחר שהובאו הראיות, בתיק שניהלה עו"ד פרקליטות מחוז דרום (פלילי) - עו"ד עינת בלנרו, החליט בית המשפט להטיל על הנאשם עונש מאסר בפועל של 42 חודשים (3.5 שנים). לנאשם נוספו גם 12 חודשי מאסר נוספים, חצי מהם חופפים ולכן נוספו רק שישה חודשים, כך שסך הכל נגזרו עליו 48 חודשי מאסר – 4 שנים. כמו כן הוטל עליו מאסר על תנאי נוסף לתקופה של 6 חודשים במידה ויעבור עבירה נוספת שלוש שנים מיום שחרורו. בכפוף לגזר הדין, הנאשם ישלם למתלוננת פיצוי בסך 10,000 שקלים.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו