הבוקר הוגש כתב אישום נגד ארבעת אוהדי בית"ר ירושלים בחשד למעורבות באירוע בו חזר אוטובוס אוהדי בית"ר ירושלים לשטח אצטדיון 'טוטו טרנר' לפני כשבועיים, במטרה לגרום נזק לחפצי ארגון האוהדים. בדרך, פגשו האוהדים את אנשי הנקיון וההנהלה של אצטדיון 'טוטו טרנר' – וכילו בהם את זעמם.

על פי פרטי כתב האישום, לאחר המשחק, ליוו שוטרי משטרת באר שבע את אוטובוס האוהדים של בית"ר ירושלים. בצומת שוקת, הופסק הליווי המשטרתי, במחשבה שמכאן יעשו האוהדים את דרכם לירושלים. לאוהדים היו תכניות אחרות. מרגע שהליווי הופסק, חזרו האוהדים לבאר שבע, וזאת במטרה לפרוץ לאצטדיון ולגנוב את השלט הגדול שתלוי בשער 4.

בשעה 00:02 הגיע האוטובוס למתחם האצטדיון וממנו פרקו עשרות אוהדים. בכניסה לאצטדיון, נתקלו בהתנגדות מצד העובדים, אך האוהדים הכו אותם והתפרצו בכוח פנימה. את אחד העובדים "הכשילו באמצעות רגלו והפילו לרצפה ואז הנאשמים החלו לבעוט בו בעודו שכוב על הרצפה", כך מכתב האישום. מיד לאחר מכן, הדליקו האוהדים אבוקה מחוץ לאצטדיון והשליכו אותה אל תוך הלובי.

ברגע זה, פרצו הנאשמים לתוך האצטדיון והחלו לנסות ולהוריד את הדגל הגדול שתלוי בשער 4. כוחות אבטחה ושיטור רבים הוזעקו לאזור וכשגילו האוהדים כי "עלו" עלייהם ויש אנשי אבטחה נוספים מעבר לאלה שהכו, פצחו בריצה חזרה לאוטובוס, בעוד הציוד של ארגון האוהדים, כמו גם השלט הגדול, נותר מאחוריהם. במהלך המנוסה לאוטובוס, שוב הכו הנאשמים את המאבטחים שניסו לעצור אותם.

ארבעת הנאשמים מואשמים בעבירות של התנהגות פרועה במקום ציבורי, שימוש פחזני באש ובחומר דליק, היזק לרכוש במזיד והסגת גבול פלילית. בפרשה ישנם עוד לפחות ארבעה עצורים, שנגדם טרם הוגש כתב אישום.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו