להקת צעירי באר שבע גרסת 2018, הם חבורה מגובשת של 14 זמרים ונגנים תיכוניסטים, מב"ש והסביבה. הם נשכנים, מוכשרים, ואקטיביסטיים ומלבד לעשיית מוסיקה הם בועטים במוסכמות- אבל מבפנים!.  צב"ש מנסים ליצור שינוי דרך האומנות – וב 4/3 הם יובילו קמפיין מוזיקלי-חינוכי בשם "יד למעלה".

מסע הופעות הגרילה יתקיים מול אלפי תלמידים: 4 ימים, 3 הופעות מידי יום, ב 12 בתי-ספר, בשעות הלימודים – במהלך המופע הלהקה שרה ומנגנת במגוון סגנונות, ותארח את המוזיקאי חנוך טיאר, לביצוע משותף לשיר מקורי שכתבו בשם - 'יד למעלה'. שיר קצבי ופופי, שכתבו בעצמם מתוך המצוקות והחוויות האישיות שלהם. השיר מדבר על קבלה עצמית, שלנו את עצמינו, ומה זה בכלל אומר להיות "נורמאליים"?.

חנוך טיאר בן 34 מב"ש, הוא יוצר-מוזיקאי וגם מורה לתנ"ך ולתרבות ישראל במקיף ג' בעיר. בשנים האחרונות הוא פועל במטרה להוביל לשינוי משמעותי בכל הנושא של "תוויות" ו"תגיות" שמעצבות את הזהות העצמית של בני הנוער, מתוך התפיסה כי זו תופעה חברתית שמשתקפת בין היתר גם במוסדות הלימודים – כמקום עיקרי שמשפיע על עיצוב הזהות של הנוער. בין בתי הספר בהם הם יופיעו-  גם מקיף ג' – התיכון בו טיאר מלמד.

"לטעמי מדובר באחד האתגרים הגדולים ביותר העומדים לפתחנו. בעיקר בעידן הנוכחי, בו הכל נמדד ומושווה באופן כפייתי. מטרתו העיקרית של הפרויקט, היא לאתגר את המושג 'נורמאליות', ואת המאמצים האינסופיים (הגלויים והסמויים, שלנו ושל אחרים...) שמושקעים במהלך חיינו בניסיון 'לנרמל' אותנו – להתאים אותנו לסטנדרטים חברתיים אחידים". מספר טיאר על מסע ההופעות.

צעירי באר שבע וחנוך טיאר. צילום: יחצ

צעירי באר-שבע (צב"ש) להקת הנוער הייצוגית של באר-שבע בניהולו המוסיקלי של טל לייבל שיושבת במרכז הצעירים בעיר. הלהקה מונה כ-16 חברי להקה מוכשרים בגילאי 15-18, מתוכם 14 זמרים ונגנים, ושני חברים שעוסקים בהפקה, צילום ותיעוד פעילות הלהקה שיוצרים חוויה מוזיקלית צעירה וחדשה. מרבית חברי הלהקה הם מבאר שבע ומיישובי הסביבה ביניהם, עומר, מיתר, דימונה ועוד. להקת צעירי באר שבע מייצגת את העיר בתחרויות בארץ, באירועים עירוניים, במחוות של כבוד, אירועי נוער וביצירות מקור מוסיקליות עצמאיות, ובשיתופי פעולה עם אבני הדרך הגדולים של תרבות המוסיקה בעיר.

"יד למעלה" – סיבוב ההופעות : 4-7 במרס, 12 בתי ספר ברחבי באר שבע

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו