זו השנה החמישית שהסינפונייטה הישראלית באר-שבע מקיימת מסורת של הפקת "פסטיבל אביב קלאסי בנגב", במהלך חודש מרץ. השנה, זוכה התזמורת לבצע את יצירותיו של המלחין הדגול, בטהובן, בתנאים אקוסטיים נפלאים, שטרם היו כמותם בבאר-שבע, עם הגעתה של "קונכייה אקוסטית" איכותית ויוקרתית, המשדרגת את חווית ההאזנה באולם התזמורת שבמשכן לאמנויות הבמה.  

הפסטיבל כולל ארבעה קונצרטים שונים, במהלך השבוע  שבין ה- 8 ל- 14 במרץ. הקונצרט השלישי ילווה בהרצאת מבוא מרתקת מאת המבקר וחוקר המוסיקה, יוסי שיפמן, ההרצאה תתקיים לפני הקונצרט והיא פתוחה  לקהל. בפסטיבל משתתפים סולנים מובילים בתחומם, מישראל ומחו"ל.

כך כותב המנצח והמנהל המוסיקלי של הסינפונייטה ב"ש, יוסטוס פרנץ, על הסיבות שהביאו אותו להתרכז ביצירתו של בטהובן ולקיים את הפסטיבל כאירוע העוגן של התזמורת בעונת המנויים הנוכחית: "בטהובן הביא להפשטת המחשבות, אותן פיתח שוב למורכבות גדולה ביותר; לעיתים דומה הוא לגתה. השקפת עולמו, הכוללת היבטים רבים מעבר להיבט המוסיקלי, היא זה שגורמת לנו לחוויה כה עצומה ועמוקה. בטהובן האמין בכוח הרצון של האדם, שביכולתו להזיז הרים. (בטהובן נלחם עם המלאך כיעקב, הפילוסוף בלוך קורא ליצירתו: התגלמותה של אוטופיית התקווה, כי התקווה, או בעצם האמונה, יכולה להזיז הרים, היא הביטוי והכמיהה התמידית של האדם החופשי לשינוי ושיפור).

להזמנות: 08-6266422 / אתר התזמורת: www.isb7.co.il

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו