הפער בין החגיגות לבין התחושה שלהם הוא עצום וגדול יותר בימים אלו, לכן החליטו קרן מאירים ומכינת עמיחי מטעם המועצה הציונית בישראל, להפוך ביום ג' את המחלקות בבית החולים סורוקה לקופנגאן, כדי ליצור אווירה פורימית ושמחה לכל הילדים והחולים המאושפזים שם

בית החולים הוא לא מקום נעים לשהות בו בימים רגילים, אבל במיוחד בימים שסובבים את פורים. לחולים ולילדים המאושפזים זה עוד יותר בולט, במקום העדילאידע, האירועים הפורימיים בבית הספר, התחפושות, משלוחי המנות והחוויות עם הילדים והמשפחה, הם  נמצאים במחלקה ומגייסים כוחות להבריא.

צילום באדיבות: קרן מאירים

לכן החליטו קרן מאירים ומכינת עמיחי מטעם המועצה הציונית בישראל, להפוך את המחלקות בבית החולים סורוקה לקופנגאן. ליצור חוויה חיובית יותר לילדים ולהשרות שמחה בצורה פורימית. אווירה חופשתית יותר ומשחררת.

עשרות מתנדבים מקרן מאירים ומכינת עמיחי מטעם המועצה הציונית בישראל הציפו את בית החולים ובמשך שעות הבוקר דאגו לקשט, לתלות, לשמח ובעיקר להביא את אווירת חג הפורים השמחה לקירות המחלקות בבית החולים סורוקה. למטופלים חולקו כרטיסי טיסה ודרכונים. המסדרונות עוצבו כמו נתב"ג, עם שלטי המראות וטיסה נעימה. עצים, ערסלים, קוקוסים ואבובים מילאו את המחלקות עצמן. המתנדבים שרו וחילקו פרסים, שתיה ואוכל לכולם. ואי אפשר היה לפספס את ההתרגשות והשמחה על פני המטופלים והצוות.

מנכ"ל קרן מאירים, יזהר נבון אמר: "היה מרגש מאוד לראות את השמחה ואת ההפתעה על פני החולים והילדים במחלקות. למשך כמה שעות הם הרגישו במקום אחר וקירות בית החולים הפכו לארץ אחרת עם תחושה אחרת. תקופת החגים היא תקופה קשה שמכבידה מאוד על החולים מלבד הקושי להיות בבית החולים, הפער בין מה שבחוץ למה שבפנים עמוק יותר. שמחתי מאוד להוציא לפועל את הפרוייקט החשוב הזה, ואני מודה למכינת עמיחי שהיו שותפים אליו. אני מאחל לכולם פורים שמח והחלמה מהירה."

צילום באדיבות: קרן מאירים

סגן ומ"מ יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית, יעקב חגואל אמר: " הנערים והנערות ממכינת עמיחי מטעם המועצה הציונית בישראל עשו עבודה נפלאה והשקיעו המון כדי להביא את תחושת הפורים לקירות מחלקת בית החולים סורוקה. אני גאה בפעילותם וברצונם לדאוג לכך שגם החולים יזכו לחגוג את פורים בצורה השמחה ביותר. שיהיה פורים שמח לכל עם ישראל והחלמה מהירה ומלאה לכל החולים".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו