יוש רוזנבלט הוא חייל בן 20 מקרני שומרון אשר עלה מארצות הברית ארצה. הוא התגייס לפני כשנה וחצי לצה"ל ולאורך השירות הקרבי בו שירת, סבל מפציעות ברגלו שגרמו לו להגיע למיון. הוא לא ידע שבסוף התהליך יחכה לו חוב על סך 900 שקלים, סכום שאין לו איך לשלם. כששמעו תושבי באר שבע על מצקתו של יוש, הם מיד נחלצו לעזרתו ועשרות אנשים אספו עבורו את הסכום לכיסוי החוב. "זה מרגש מאוד לראות את עם ישראל בשיא יופיו החברתי מסייע לחייל במצוקה", אומרת ציפורה חלפון מסניף "ביחד למען החייל" בבאר שבע שיזמה את הסיוע.

יוש וציפורה (צילום: פייסבוק)

יוש התגייס בתחילת שירותו הצבאי לגדוד הסיור של הנח"ל, אך בעקבות שברי מאמץ מהם סבל לאורך הטירונות והאימון המתקדם, הוא קיבל ארבעה חודשים של דחיית שירות לצורך החלמה וחזרה לגדוד בריא. אולם, כשטייל במהלך חודשי ההחלמה הוא נפצע ברגלו. אחרי שראה כי הפצעים החלו להזדהם, פנה יוש לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים. יוש לא היה מודע לבירוקרטיה הרפואית ולא הביא עימו הפנייה מקופת החולים בעת שהגיע למיון. הוא לא הבין נכון את המצב והיה בטוח כי הטיפול יעלה לו 100-200 ₪. אך בסופו של דבר התברר לו כי הוא נדרש לשלם על הטיפול במיון 899 שקלים. בסוף תהליך ההחלמה אכן חזר יוש לשירותו הקרבי כלוחם בנח"ל, אך החוב עדיין נשאר.

כתוצאה מכך, הוא קיבל בסוף החודש שעבר מכתב מבית החולים בו הם מזהירים אותו שאם לא ישלם את חובו תוך 10 ימים, בית החולים ינקוט נגדו הליכים משפטיים שיגררו הוצאות נוספות. על המקרה הנ"ל שמעה ציפורה חלפון, פעילה חברתית בעיר ובסניף "ביחד למען החייל", ונרתמה מיד לעזרה. היא נפגשה עם יוש ופרסמה פוסט על מצוקתו בדף הפייסבוק שלה ובקבוצת הפייסבוק "באר שבע ביחד", בה נמצאים עשרות אלפי תושבים. תוך זמן לא רב מפרסום הפוסט בקבוצה, עשרות תושבים הביעו את רצונם לעזור ולתרום מכספם לכיסוי חובו של יוש.

ניצל בזכות כוחה של הרשת (צילום פרטי)

כך, בעזרת כוחה של הרשת, הצליחו תושבי באר שבע לעזור לחייל במצוקה. מלבד העזרה הכספית לכיסוי החוב, חלק מהתושבים אף הזמינו אותו לביתם להתארח בליל הסדר. גם חברת מועצת העיר, יסמין סקס-פרידמן, הציעה את עזרתה בתשלום החוב. "חיילים לצערי לא יודעים מה מותר ומה אסור להם לעשות כדי להימנע מצרות, גם כשהם בדחיית שירות. אני שמחה שהגולשים הרימו את הכפפה וכיסו את החוב. זה מחמם את הלב ומרגש ויוש מודה לכל אחד מהם על המחווה הזו", סיכמה ציפורה.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו