עשרות תושבים יצאו היום להפגנה נגד מה שהם מתארים כמכת דוחות בלתי פוסקת מצד עיריית באר שבע. המחאה באה לאחר חודשים ארוכים בהם תושבים מתלוננים כי נאלצו לשלם מאות שקלים על דוחות בלתי חוקיים, שקיבלו ללא ידיעתם, ללא התראה או כריזה, ובמקרים רבים לטענתם גם ללא סיבה נראית לעין, מלבד העשרת קופת העיריה. הפקחים מנגד, מתועדים פעמים רבות כשהם עומדים לא כחוק ועושים כרצונם.

מוקדם יותר היום, לקראת השעה 16:00 צעדו המפגינים מפארק החייל האוסטרלי על דרך שמשון, המשיכו בדרך המשחררים עד לבניין העירייה, שם הפגינו וקראו לשינוי מיידי. בין היתר נשאו המפגינים שלטים בהם נכתב בין היתר "רוביק תתעורר האזרח שווה יותר" "די לשוד הדוחות!" ; "עד מתי תשדדו אותנו? ; "די לחלוב אותנו". היו כאלה שאף כינו את התנהלות עיריית באר שבע כטרור הדוחות.

תומר חדד, מוביל ההפגנה אמר ל'באר שבע נט' "כמה אפשר לקבל דוחות, היו לי כמה דוחות שאני בתוך הרכב ומקבל דוח, פקחים רואים אותי כנהג מונית עוזר לנכה לרדת מהמונית, ומצלמים אותי. פעם אחת שאלתי פקח למה אתה מצלם אותי אני בתוך הרכב והוא ענה לי "לך תבטל". בעירייה אומרים לי "יום סידורים לא קרה כלום". כל המערכת של אגף הפיקוח מזלזלת באזרחים".

צילום: שרון טל16 מיליון שקלים הכנסות מדוחות בשנת 2017

בישיבת המועצה שהתקיימה לפני כשבוע בעיריית באר שבע, יצא חבר המועצה משה ינאי נגד העיריה, בטענה שהם "חולבים" את כיסי התושבים. מהשאילתה שהעלה ינאי עלה כי עיריית באר שבע הכניסה בשנת 2017 יותר מ-16 מיליון שקלים מדוחות. ראש העיר הסביר מנגד כי מספר הרכבים בעיר גדל ולכן יש פחות מקומות חניה ביחס לתושבים. זה נכון, מספר הרכבים בבאר שבע גדל משנה לשנה (כ-63 אלף ב-2015, ו-כ-67 אלף ב-2016, לפי נתוני הלמ"ס). אנו מנגד, רואים ברחבי העיר צמצום של נתיבים ומקומות חניה, כך שלא מדובר רק במספר כלי הרכב הגובר, אלא גם בצמצום אפשרויות החניה שמבוצעת בידי העיריה. נראה כי בעיריה מעוניינים להכריח את התושבים לעבור בעל כורחם, לתחבורה ציבורית, אך לתחבורה הציבורית בעיר באר שבע יש דרך ארוכה לעבור ולהשתפר עד שתושבים יסכימו להסתמך עליה להגיע למחוז חפצם.

צילום: שרון טל

התושבים רואים בראש העיר רוביק דנילוביץ' כאדם האחראי למתרחש בעיר, גם לדוחות שהם מקבלים. התושבים מקווים כי ההפגנה תעזור ותביא לשינוי מדיניות בכותלי העיריה. אם מכת הדוחות הבלתי חוקיים לא תיפסק, ראש העיר עלול לגלות בבחירות הקרובות כי התושבים, עם כל אהבתם הגדולה אליו, יקחו רוורס וישימו פתק אחר בקלפי.

מעיריית באר שבע נמסר בתגובה להפגנה: "אגף הפיקוח עושה את עבודתו נאמנה ודואג שהנהגים יחנו את רכבם כחוק ולא בניגוד. לכל נהג שנרשם נגדו דו"ח חניה בגין עבירה שביצע, הזכות להגיש ערעור והדבר ייבדק ביסודיות בידי התביעה העירונית. בתום הבדיקה תועבר אליו החלטת התובע".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו