גן מורן בשכונה רמות הינו גן חובה בשכונה הצפונית של העיר. הילדים שמגיעים לגן ומבלים בו שעות רבות במהלך יומם, נאלצים לשחק רק באזורים מסוימים בחצר הגן או פשוט להישאר בפנים. חלק גדול מהחצר בה הילדים משחקים מכוסה באדמה שאיננה ישרה, וכתוצאה מכך נוצרים שקעים שגורמים לבעיית ניקוז חמורה. "כל פעם שיש גשם זה גורם להיווצרות שלוליות ענקיות בחצר. גם אחרי שנגמר הגשם ויש כמה ימים של שמש, עדיין יש שלוליות כי לוקח למים זמן להתאדות. ואז הילדים לא יכולים לשחק בחלק הזה בחצר וחבל", אומרת אביבית הירשברג, אימא לאחת מילדות הגן.

(צילום פרטי)

"אם הכל היה באותו גובה מבחינת האדמה, לא היו נוצרות שלוליות. זה ממש בריכה מה שיש שם, הילדים לא יכולים לשחק ככה. הילדים מוגבלים בשטח המשחק שלהם כי הכל רטוב. ועד שהמים מתאדים... זה יכול לקחת גם שבוע ויותר. אז עכשיו תכף קיץ, אבל מה יהיה שנה הבאה? זה כבר יותר משנה וחצי ככה", אומרת אביבית. היא מספרת כי לפני שנה וחצי, שנתיים החליפו את האדמה והחול בחצר, אך לא החליפו את כולו כמו שצריך וזה מה שיצר את השקעים שגורמים להצפות התמידיות.

"אני בתור אימא לא מקבלת מענה לצרכים של הבת שלי. הילדה אומרת לי שהיא יוצאת לחצר אבל לא יכולה לשחק איפה שהיא רוצה. אין תשובה מהעירייה. התקשרתי כבר בשנה שעברה למחלקת גנים ואמרו לי שיטפלו ולא קרה כלום", מספרת אביבית. היא מוסיפה ואומרת שגם לפני חודש שלחה מייל לעירייה אך קיבלה רק תשובה אוטומטית שהנושא בבדיקה ומאז לא השתנה דבר. "אני לא מצפה שדברים ייקרו בן רגע, אבל מצפה לקבל איזושהי התייחסות מהעירייה שיגידו שבדקו את הנושא ויהיה סיוע. שלא ישאירו את המצב ככה. זה פוגע בילדים שלנו".

מעיריית באר שבע נמסר בתגובה:

"מדובר בשטח סלעי ולא בחול רגיל, שלאחר רדת הגשמים זמן הייבוש של השלוליות שנוצרות הוא איטי יותר. על דעת אנשי המקצוע בטיחות ואחזקה, הדבר אינו מהווה כלל למפגע בטיחותי. 

יש לציין, אגף האחזקה יערוך בדיקה נוספת למציאת פתרון יצירתי לאותה שלולית, כדי לאפשר לילדי הגן לשהות ולשחק בחצר  לאחר הגשם".
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו