ראש מועצת מיתר, אבנר בן גרא, הגיש לפני מספר חודשים בקשה למשרד הבינוי והשיכון ודרש לדחות את תחילת העבודות על שלב ב' בישוב כרמית, השייך למיתר, עד אשר יבנה מחלף חדש וראוי בכניסה לישוב. כיום קיימת בכניסה לישוב כיכר ותושבים רבים מתלוננים על עומסי תנועה בשעות הבוקר והצהריים בגלל הכיכר שאינה מתאימה למספר התושבים ההולך ועולה.

כביש הגישה לכרמית. קרדיט חיים אוחיון

בהודעה שקיבל השבוע ראש המועצה בן גרא מסכימים במשרד הבינוי והשיכון לתנאי והודיעו כי יחלו לקדם את המחלף החדש בהתאם לשיווק יחידות הדיור בכרמית. "בשלבי תכנית 'שלב ב' כרמית' קיימת דרישה לביצוע המחלף כתנאי להמשך שיווק יתרת יחידות הדיור" נכתב במכתב שהגיע אל מועצת מיתר. לסיכום טענו במכתב כי שלבי התכנון כבר החלו: "יודגש כי משרד הבינוי והשיכון לא ימתין עד לשיווק המנה הראשונה של יחידות הדיור וכבר בימים אלו החל בהליך התכנון המפורט של מחלף כרמית".

אבנר בן גרא, ראש מועצת מיתר, בירך על ההחלטה של המשרד: "כרמית הולכת וגדלה מדי חודש. משפחות רבות מבינות את הפוטנציאל ומבקשות להצטרף למועצה שלנו. הביקוש המבורך יוצר עומסי תנועה רבים בשל תשתיות לא מתאימות. ביקשנו ממשרד הבינוי והשיכון להמתין עם הרחבת הישוב עד שנוכל להקים תשתיות ראויות, מתאימות ונכונות למען תושבי כרמית הנוכחיים והעתידיים. אני שמח על ההחלטה של המשרד להתחיל בהליך תכנוני למחלף ומקווה שכבר בחודשים הקרובים נוכל לראות תחילת עבודות על המחלף החדש".  

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו