למרות שהעונה הזו המאבק על האליפות מאוד צמוד ובשום שלב לא נפתח פער גדול במקום הראשון – היה אפשר להרגיש תחושת שובע מאוהדי הפועל באר שבע. האדומים כבר לא התרגשו מכל משחק ולא ציפו בכיליון עיניים למשחק הבא של קבוצתם. מגוון תירוצים (היריבה, מזג האוויר, השעה) גרמו לאוהדים להדיר רגליהם מחלק רב של המשחקים. היום יש בעיר תחושה שונה. תחושה של עונת האליפות הראשונה, תחושת של המשחקים מול מכבי תל אביב, רק שהיריבה היא – בית"ר ירושלים.

בעקבות התבוסה שהנחילה אמש מכבי ת"א להפועל חיפה (0:4), הצהובים נמצאים כעת בראש הטבלה עם 51 נקודות. באר שבע מאחורייה עם 50 נקודות, בית"ר ירושלים שלישית עם 49 נקודות והפועל חיפה מתחילה לאבד אחיזה עם 46 נקודות. אמרנו שחם, לא? לא שיקרנו לכם. התוצאה, ובעיקר התצוגה, של מכבי תל אביב בוודאי לא היטיבה לא עם הצהובים-שחורים ולא עם האדומים של אלונה ברקת. שחקני שתי הקבוצות לבטח התבוננו אמש במסכים ומפלס הלחץ, שגם כך היה גבוה, התרומם לו עוד יותר.

צילום: מנהלת הליגות לכדורגל

ברק בכר, כהרגלו בקודש, נראה קר רוח ורגוע במסיבת העיתונאים ושידר עסקים כרגיל. לעומת זאת, כן ניתן לחוש שינוי בהתכוננות של המאמן למשחק. באימון המסכם, בכר בחר לא לתרגל את ההרכב הפותח, דבר שדווקא כן קורה לרוב לפני המשחקים. למרות זאת, ההערכות אומרות שלא יהיה שינויים רבים מההרכב שפתח במשחק האחרון מול מכבי פתח תקווה.

שניים שכן יכולים להיכנס להרכב הם בן שהר ומאור מליקסון. שהר כשיר במאת האחוזים לאחר הפציעה שספג לפני מספר שבועות. בצוות המקצועי ישנה התלבטות האם להחזירו ישירות להרכב או להמשיך לתת את הקרדיט לתומאש פקהארט. ואילו מצבו של מאור מליקסון טרם ברור. הקשר השלים אימון מלא, אבל ההחלטה לגבי הכללתו בסגל תתקבל סמוך למועד המשחק. במידה ואכן ימצא כשיר, לא מן הנמנע שמליקסון יפתח בהרכב, למרות שבצוות הרפואי יקדישו זהירות יתרה למצבו הגופני של מאור, הם לא ירצו להסתכן בחזרה מוקדמת מדיי ואיבוד של מאור למשך שאר העונה.

צילום: מנהלת הליגות לכדורגל

מלבד השניים בהתקפה, לא צפויים שינויים מרחיקי לכת בהרכב. בקבוצה מאוד בונים על חנן ממן, שהפיח רוח חדשה בקבוצה מאז הגעתו וכבר עם שלושה שערי ליגה בשני משחקים. ממן עצמו ציין כי הוא לא מתרגש ממשחק נגד בית"ר ירושלים, במדיה הוא שיחק. כלל הכרטיסים למשחק נמכרו וכנהוג במשחקים מסוג זה, לא הייתה מכירה חופשית אלא אוהדים שקנו כרטיסים למשחקים במשך כל העונה, זכו באפשרות לקנות כרטיסים ליציע הצפוני. האוהדים הירושלמים ימלאו את היציע הצפוני עד אפס מקום, כדי לדחוף את הקבוצה שלהם להנחיל לבאר שבע הפסד ליגה ראשון ב'טוטו טרנר'.

אמנם אחרי המשחק הזה יישארו 36 נקודות בקופה, אבל ניצחון כאן של אחת הקבוצות יעניק לה דחיפה מוראלית מאוד גבוהה לקראת ההמשך.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו