שבעה מחזורים לפני שלבי ההכרעה של העונה – משחקי הפלייאוף – והאדומים חוזרים לתמונת המקום הראשון עם ניצחון חוץ ענק על מוליכת הטבלה, מכבי רחובות. העובדה שיתר קבוצות הצמרת סיימו אף הן עם ניצחון – לא שינתה משמעותית את פני צמרת הטבלה מבחינת האדומים, אך צמצמה את הפער מהראשונה ל- 2 נקודות בלבד.

צילום: חן אזרן

האדומים עלו בחמישייה עם אנטוני פישר, עמית גרשון, אנדל קומברבאץ', אור סולומון וסטורם וורן. דווקא רחובות הייתה זו שפתחה טוב יותר את המשחק ועלתה ליתרון 7:3, אבל כבר בשלב הזה קיבל המשחק תפנית ראשונה. אור סולומון ברבע ראשון נהדר מתחת לסלים הוביל משחק ריצה יפה של האדומים, שקיבלו שתי שלשות מהירות מאנטוני פישר ועמית גרשון בדרך ליתרון 22:18 בסוף הרבע הראשון.

רחובות איימה לחזור למשחק עם פתיחת הרבע השני וכפתה שוויון 22. שלשה גדולה של אוהד כהן, שלמרבה הצער נפצע בשלב יחסית מוקדם של המשחק ולא חזר עד לסיום, שמרה את היתרון בידיים של האדומים, אבל המקומיים עם שלשות של גור פורת וינעם אירם נטלו לצידם את ההובלה – 38:34. כאן פישר התעורר עם עוד שלשה גדולה, וורן השתלט על כדור חוזר בהתקפה והוסיף סל נוסף, ושתי שלשות של גרשון עד סיום המחצית דאגו לקבוע 49:46 אדום בסיומה.

צילום: חן אזרן

המחצית השנייה כבר הייתה אופרה אחרת. אחרי שכבר הוכיחו דומיננטיות בהתקפה, האדומים התפוצצו עם רבע שלישי גדול בהגנה שעשה למעשה את כל ההבדל בין הקבוצות. וורן וקומברבאץ' היו ספקי הנקודות העיקריים של האדומים בפתיחת הרבע, ותוך 4 דקות קבעו יתרון 61:52. אנטוני פישר הוסיף שלשה, טוני יאנגר, שעלה מהספסל, סיפק אחת נוספת, והאדומים סיימו רבע יוצא מן הכלל בו השאירו את המקומיים ללא תשובות בהגנה – ביתרון 72:57.

המקומיים, בניסיון אחרון בפתיחת הרבע הרביעי, ניסו לחזור לעניינים אבל הקצב כבר היה בידיים של האדומים. דור גולדנברג עלה מהספסל וסיפק דקות נהדרות, עמית גרשון המשיך בערב הקליעות הנהדר שלו, וסטורם וורן קינח בדאנק יפהפה שהקפיץ את 40 האדומים ביציע ונתן את האות לחגיגות הניצחון הגדול: 92:71, על מוליכת הטבלה, בחוץ. אחרי שני הפסדים רצופים האדומים חוזרים להוכיח שהם כאן כדי ללכת עד הסוף.

צילום: חן אזרן

בשבוע הבא (ג', 19:15) נארח בהיכל את מכבי הוד השרון.

קולעי הנקודות: סטורם וורן 18 (7 רב'), עמית גרשון 15, אנדל קומברבאץ' 15 (6 רב'), אנטוני פישר 14, אור סולומון 12 (8 רב', 6 אס'), טוני יאנגר 9, דור גולדנברג 6, אוהד כהן 3. כן שיחקו: עדי כהן סבן, יגאל קופרמן, נועם קמחי, טל בקלו.

תמונות: חן אזרן.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו