בבאר שבע ישנה קהילה של מאות צעירים וצעירות שמתבססת על שיתופיות, אנשים שיוצרים יחד וחווים את העיר בדרך מיוחדת. זוהי קהילת 'הרשת: באר שבע'. ואחד מהאירועים הגדולים שלה עתיד להתקיים ביומיים הקרובים, והוא נקרא פסטיבל פרי סקול- פסטיבל אורבני קהילתי של שיתוף ידע ויצירה עם המון סדנאות ופעילויות. הפסטיבל יתקיים בתאריכים 15-16/02, בגודמן בית הספר למשחק ובמרכז סטארט-אפ.

-לכל מי שעדיין לא שמע או הכיר, 'הרשת: באר שבע' היא קהילה רחבה של אנשים שעושים דברים ביחד. כמו למשל יצירת פסטיבלים עירוניים, מחסן ציוד שיתופי, נגריה קהילתית, קהילת תעסוקה, קיום מפגשים, סדנאות וקורסים, ארוחות שישי משותפות וכל יוזמה שבוערת לחברי הקהילה. "הרשת" הוקמה בשיתוף ארגון ארץעיר, הרשות לפיתוח הנגב ומרכז סטארט אפ לצעירים, עיריית באר שבע וחברת כיוונים והיא לגמרי כאן בשבילכם. "אנחנו מבינים שבאר שבע היא מקום עם תחושה מאוד קהילתית של נדיבות, פתיחות ושיתוף. ברשת רצינו לייצר מודל קהילתי שמתאים לתקופה העכשווית. ליצור משהו שהוא פתוח ומזמין אנשים להשתתף ולהיות חלק", אומרת שיר יפה, אחראית קהילה, תוכן ומדיה בקהילת 'הרשת'.

חולקים ניסיון וידע

"יש כאן אמירה של אקטיביות מסוימת, לקחת אחריות על החיים שלנו ולהפוך את המציאות לכזו שאנחנו רוצים לחיות בה", מוסיפה שיר. קהילת "הרשת" פועלת כבר שנתיים וחצי, ומבוססת על צוות פעילים שיוצרים והוגים את כל הפעילויות. קהילת הרשת פונה בעיקר לאנשים הצעירים, סביב גילאי 25-30, שחיים כאן בעיר ומחפשים דרך להתחבר למה שקורה סביבם. וזו גם המהות של האירוע הקרוב. פסטיבל הפרי סקול הקודם התקיים בחודש אוגוסט ונחל הצלחה רבה, עם מאות משתתפים. "הרעיון זה ליצור פורמט אלטרנטיבי לשיתוף ידע. כל בן אדם, בכל רגע נתון יכול ללמד משהו ולחלוק מתוך חווית החיים שלו, ניסיון, תחביבים או ידע מקצועי שלו עם אחרים. ומתוך החשיבה הזו אפשר ליצור חוויה מאוד מיוחדת. וזו החוויה של הפרי סקול", מסבירה שיר.

קרדיט: carmit sarina kurtz

את ההשראה לפסטיבל שאבו מובילי "הרשת" מהמודל הקהילתי שקיים במצפה רמון כבר מספר שנים, בו משתמשים בכוח האנושי של הקהילה ליצירה ושיתוף. שיר מחדדת: "כל המהות זה לבוא ולהיות חלק. אני לא אורחת באירוע כזה, אלא משתתפת בו באופן פעיל. את התחנות השונות שיהיו אנשים יזמו, אנחנו לא הכתבנו מה יהיו התחנות והפעילויות. נתנו פלטפורמה ומסגרת ואנשים שהתגייסו לשם כך, יצקו את החלומות והרעיונות שלהם לתוך הפסטיבל".

אז מה מצפה לנו בפסטיבל?

יום חמישי ה- 15/02/18 : 17:00 – 23:30

האירוע יתחיל עם פיקניק indoor קהילתי בו כולם יוכלו להיפגש ולהכיר. לאחר מכן צפויות לאורך הערב מגוון סדנאות, כמו סדנת ריקודי בטן, סדנה על מיניות, התפתחות אישית, DIY, ועד לסדנת כתיבה ומסיבת FreeDance משוגעת!

יום שישי ה- 16/02/18 : 09:00 – 14:00

ביום שישי תוכלו ליהנות בין היתר מקבלת שבת מוסיקלית, סדנת אימפרוביזציה, הכנת עציצים, זומבה, הכנת רהיטים ומסיבת צהריים כדי לסגור את החוויה.

מעבר לכך תוכלו ליהנות לאורך כל האירוע מחדר בריחה בשביל האתגר, אזור צ'ילאווט, מתחם ג'גלינג, בית קפה קהילתי ועוד.

תיהנו!

לפרטים נוספים על תכנית הפסטיבל במלואה- האיוונט בפייסבוק: https://goo.gl/WRg2TB

הרשמה לסדנאות: https://goo.gl/dGQAru


מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו