גונבים מחולים: בדואי תושב חורה בן 31 נתפס עם טלפון סלולרי גנוב, שעל פי החשד גנב טלפון ממאושפזת במוסד רפואי בבאר שבע. אם המאושפזת הגיעה לתחנת המשטרה וזו איתרה את החשוד בפארק בשכונה ד' כשהטלפון הגנוב ברשותו. החשוד עוכב לחקירה והמכשיר הסלולרי הושב לבעליו.

החשוד, תושב חורה בן 31 נתפס בפארק בשכונה ד' כשברשותו הטלפון הגנוב. צילום: ויקיפדיה

גניבות רכוש ממאושפזים מוכרת כתופעה בבתי חולים ברחבי הארץ, כמו גם בבית החולים סורוקה בבאר שבע. מאושפזים לעתים נותרים לבדם והגנבים מנצלים את ההזדמנות כדי לשדוד את רכושם, עת שהם מאושפזים במיטתם. הפריטים שהכי נגנבים מחולים הם טלפונים סלולריים, כסף מזומן, תכשיטים, שעונים, כרטיסי אשראי ואפילו מוצרי מזון-ממתקים. הגניבות מתרחשות לרוב במחלקות הפנימיות שהכי עמוסות במאושפזים (כולל כירורגיות, אף אוזן גרון, מחלקות אונקולוגיות ואורתופדיות), הן פתוחות במרבית שעות היום - מה שמקל על עבודתם של הגנבים.

גניבות רכוש - תופעה מוכרת במוסדות רפואיים ברחבי הארץ. צילום: ארכיון

הקורבנות במרבית המקרים, הם קשישים חסרי ישע או חולים שעברו ניתוחים מסובכים ומתקשים לתפקד מבחינה פיזית ולהתנייד. הגנבים מתחלקים לשתי קבוצות: עברייני רכוש ונרקומנים, שיודעים כיצד לבחור את הקורבנות, ואורחים שהגיעו לביקורים במחלקות וניצלו הזדמנות לגנוב על הדרך רכוש של חולים במקום.

"השטחים בבתי חולים הם גדולים מאוד, מאות אלפי בני אדם נכנסים אליהם מידי יום. הם פתוחים 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע. בלתי אפשרי לעקוב אחר כל אזרח ואזרח. כדי לצמצם את הגניבות יש להגביר את כמות המאבטחים במחלקות, להחדיר מאבטחים סמויים ולהוסיף עוד מצלמות אבטחה שירשתו את השטחים הציבוריים", אמר בעבר ישראלי אריאלי, סנ"צ בדימוס ששימש קצין מודיעין במשך שנים רבות במשטרה, "כל זה דורש תקציב של מיליוני שקלים שלבתי החולים אין. הייתי מצפה שלמרות כל העומסים שיש בבתי החולים, שהצוותים הרפואיים יהיו יותר ערניים למה שקורה במחלקות". 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו