אוהד תמיד חלם לשרת בחיל האוויר, לכן הלך ללמוד בבאר שבע במגמת שוחרות. במהלך לימודיו החליט להמשיך וללמוד שנתיים נוספות בבית הספר על מנת לעשות תואר בהנדסת מכונות. לאחר סיום לימודיו וקבלת התואר, אוהד התגייס ליחידת האחזקה האווירית בבסיס תל נוף, ושם שירת כטכנאי דרגה ד'.

אוהד דהאן. צילום: דוצ

במשך כל שירותו הצבאי אוהד ידע שהוא רוצה להמשיך בחיל האוויר ולתרום לגוף הגדול והעוצמתי שנקרא צה"ל. לאחר שירותו המשמעותי והמאתגר, אוהד החליט לצאת לחוויה משמעותית ומאתגרת לא פחות- קורס הקצינים. "הקורס היה הדבר המשמעותי שחוויתי בחיי, אני מאוד מרוצה ממה שעברתי שם", הוא מספר, "החוויה שהכי זכורה לי מקורס הקצינים היא ההגעה לבסיס עובדה והימים הראשונים שלי שם לצורך התחלת השלב הראשוני- קצונה בסמכות, הרגעים הראשונים האלה שבאמת הבנתי שהצלחתי לצאת לקצונה, על אף שהייתי חריג נתונים ביציאה לקצונה. לאחר יומיים יצאנו למסע קבלת הצו'נגיות (כותפות צוער), שאותן קיבלנו בטקס מרגש, שם שמעתי לראשונה את המילים "אתה עוד תגיע רחוק בחיל האוויר" מפי מפקד הצוות שלי".

על קבלת התפקיד החדש מספר אוהד: "לקראת סוף ההשלמה הגענו למחנה מטכ"ל, הקריה, לשיבוץ תפקידים. אני קיבלתי את התפקיד שרציתי ושבחרתי בו בראש רשימת הבקשות שלי. כיום אני משרת בבח"א 30, פלמחים, בתור קצין מבנה וייצור. במסגרת תפקידי אני אחראי על המון דברים: הדבר הראשון הוא פיקוד בגף מבנה. יש המון חיילים שכל אחד מהם דורש טיפול והתמודדות בדרכים ובגישות שונות, בטיחות טיסה וכל מה שנגזר מכך, בחינת פגיעות במעטפת כלי טיס וטיפול ומתן מענה. יש לי לא מעט מחלקות שאני מפעיל בתוך גף מבנה"

אוהד מספר על המפקד האחרון שלו במהלך שירות החובה, אשר השפיע עליו רבות: "המפקד שלי היה אחת הדמויות היותר מעוררות השראה במהלך חיי משתי סיבות. האחת- דאגה אישית לפיתוח כוח אדם בצורה מעוררת השראה, והשנייה- דוגמה אישית והאמונה בחייל באשר הוא. אני חושב שבתור מפקד אתה צריך להאמין בכל חייל, לא משנה מה ההיסטוריה שלו".

על היציאה לקצונה מספר אוהד: "לא נולדתי קצין ולא תמיד רציתי להיות קצין! אך כבר לפני הגיוס ידעתי דבר אחד - אני אהיה קצין. הבית הוא המקום שבונה את הבסיס לרעיון ואני מאמין שזה בא משם. אמא שלי חינכה בצורה של חינוך לאהבת הארץ ועל ערכים המבוססים על תרומה לזולת".

תחביביו של אוהד הם ריצה, לקרוא ספרי מדע והיסטוריה ולבלות עם המשפחה והחברים. על עירו, באר שבע, הוא אומר: "העיר באר שבע היא גאוות הנגב לכל דבר. פיתוח העיר הזו זה משהו חסר תקדים. העיר מתחדשת באופן מדהים ומכילה תמיד ובכל אזור גישה לאנשים בעלי מוגבלויות, היא חלק מחזונו של ראש הממשלה הראשון, דוד בן גוריון, ומכילה אתרים מרכזיים מהשלטון העות'מני, ועוד מקומות רבים המוזכרים ביהדות. אני גאה להתגורר בעיר שלנו".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו