כמה שהניצחון הזה היה חשוב להפועל באר שבע. אלופת המדינה הגיעה למשחק מהמקום השלישי בטבלה לאחר מספר שבועות של יכולת מאכזבת, אבל תצוגה טובה-חלקית של השחקנים השאירו את הנקודות באצטדיון האדום והשאירו את ב"ש במאבק על המקום הראשון בתום העונה הסדירה.

ג'ראפי עוצר את ממן. צילום: משה חרמון באדיבות one.co.il

המשחק נפתח בגישושים מצד שתי הקבוצות, כשהיה ניתן לומר שדווקא האורחת הדרומית הייתה הטובה ביותר, אך לא סיכנה את שערו של גיא חיימוב. האירוע המשמעותי הגיע בדקה ה-36 כאשר מאור מליקסון קרס על הדשא והחזיק את רגלו. הקפטן מיד סימן לחילוף, ואיסאק קואנקה נכנס במקומו. חומרת פציעתו של מליקסון טרם ידועה ותתברר מחר.

אחרי 40 דקות של כדורגל, האוהדים האדומים זכו לפרץ של אושר. טוני וואקמה התנהל באגף והוציא כדור רוחב נהדר לחנן ממן, שבבעיטת וולה נהדרת הכניע את ג'רפי וקבע 0:1 לבאר שבע. עד לסיום המחצית, הספיק תומאש פקהארט להחמיץ מצב קורץ והקבוצות ירדו להפסקה במצב של 0:1 לבאר שבעיים.

חנן ממן חוגג. צילום: משה חרמון באדיבות one.co.il

בדקה 54 פקהארט החמיץ שוב לאחר שקיבל כדור על מגש של כסף מדן איינבינדר אבל לא השתלט טוב ובעט לרשת החיצונית. בדקה ה-74 נרשמה החמצה ענקית של אשדוד. גדי קינדה קיבל כדור מהאגף ומול שער ריק נגח מעל השער. בתוספת הזמן, גיא מלמד היה קרוב מאוד להכפיל את היתרון אבל החמיץ מתוך הרחבה. במקומו עשה את זה תומאש פקהארט, שכבש בפנדל. את הפנדל השיג דן איינבינדר, שהיה נהדר לאורך כל המשחק. בסיום – 0:2 לאלופת המדינה.

לחניכיו של ברק בכר לא יהיה הרבה זמן לנוח משום שכבר במוצאי שבת תארח הקבוצה את מכבי פתח תקווה.

וואקמה ואספה בדו קרב. צילום: משה חרמון באדיבות one.co.il