בסוף שנת 2017 הודיעה עיריית באר שבע על כוונתה לבצע שינויים בהסדרי החנייה בשכונה א' ברחוב בזל הצמוד למכללת סמי שמעון. במסגרת השינויים ייצבעו את כל המדרכות בכחול לבן ובזאת יהפכו את כלל החניות ברחוב לחניות בתשלום, עבור מי שאינם מתגוררים ברחוב. מי שכן מתגוררים ברחוב זה יהיו זכאי ל-3 תווי חנייה אישיים.

רחוב בזל. קרדיט באר שבע נט

הבוקר התעוררו דיירי הרחוב לשינויי המדובר ובעקבות כך החלה סערה ברשתות החברתיות. חלק מדיירי רחוב בזל תומכים במהלך זה וטוענים כי רק כך יוכלו לחנות קרוב לבתיהם, מבלי לחפש שעות חנייה, עקב תפוסה מלאה של סטודנטים המגיעים ללמוד ומחנים בחניות של דיירי הרחוב.

כפי שאמרה אחת מדיירות הרחוב התומכות במהלך: "הגיע הזמן נלחמנו המון זמן בשביל זה! לא יתכן שהתושבים בשכונה יסבלו .שהמכללות יממנו לכם את החניות או שיפתחו את החנייה לסטודנטים ולא לאנשי הסגל, תלחמו נגד המכללות ולא נגדנו. החנייה בשכונה שייכת לתושבים בלבד".

אך מנגד ישנם דיירים המתגוררים ברחוב זה שאינם מרוצים מהמהלך ומתנגדים לו בטענה שלא ייתכן שקרוביהם ייאלצו לשלם כסף בכדי להגיע לביקור, כפי שטענה אחת מדיירות הרחוב: "שמו בתיבות הודעה על שינוי אבל לא כתבו מתי ואיך... לאחר בירורים כל דייר יקבל 3 תווי חנייה כלומר, מי שבא לבקר אותך או שאת עם רכב שלא שלך מסיבה כזאת או אחרת, תיאלצי להפעיל פנגו עד 22:00 בלילה".

אל טענה זאת מצטרף תושב הרחוב שאין ברשותו אפשרות להשתמש באפליקציות החנייה: "אני תושבים העיר כבר שנים... אין לי אשראי ואין לי פנגו איך חושבים שנחנה את הרכב אם גם את המדחנים לקחו?".

ואיפה יחנו הסטודנטים? קרדיט באר שבע נט

אל הסערה המדוברת נקלעו לעל כורחם הסטודנטים אשר לומדים במכללה הסמוכה סמי שמעון, שעד כה החנו את רכבם ברחוב בזל הצמוד למכללה וכעת יאלצו לשלם עבור החנייה או למצוא חלופה אחרת. לדברי הסטודנטים אין להם עוד אופציה כיוון, שמספר החניות בתוך המכללה מצומצם וכל שנותר להם הם החניות הסמוכות למכללה.

נציין כי באופן כללי בעיר באר שבע תושבי העיר נדרשים לשלם עבור חנייה ברחבי העיר 4.2 ₪ בזמן שבערים אחרות כמו: תל אביב, רמת גן, אור יהודה, הרצליה, חדרה ועוד. תושבי הערים אינם נדרשים בתשלום כלל.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו