תושב באר שבע בן 29 נעצר בעקבות חשד להטרדה ואיומים על בת הזוג שלו. כאשר הובא לחקירה הודה החשוד במעשים המיוחסים לו וטען שכך הוא מגיב כאשר הוא כועס – "איימתי. כשאני כועס, אני מאיים". לאור זאת הוחלט להביאו להארכת מעצר בבית משפט השלום בבאר שבע, שם במהלך הדיון הסכים סניגורו עו"ד מחמד רחאל מהסניגוריה הציבורית, להארכת המעצר בשלושה ימים.

מי יאכיל את הכלב? אילוסטרציה: Pexels.com

יחד עם ההסכמה להארכת מעצר הגיעה בקשה מפתיעה אל השופט חיים פס. הבקשה כפי שפרסמה אילנה קוריאל בYnet, כללה דאגה לכלבו של החשוד ובזאת מתן אוכל ושתייה, כל זמן שישהה החשוד במעצר, כיוון שאין מי שידאג לכלבו שנשאר בנתיים לבד בביתו. יחד עם בקשה זאת הבהיר החשוד שהוא איננו מעוניין להעביר את כלבו למשמורת של "צער בעלי חיים" ושאין לו כל בעיה שגורם משטרתי יכנס לביתו בכדי לדאוג לכלבו למזון ושתייה.

לפי סניגורו של החשוד מסתבר שזאת אינה הפעם הראשונה שבית המשפט נתקל בבקשה כזאת, ועל כן ציין מקרה דומה שהתרחש בעבר ובו בית המשפט נתן הוראה למשטרה לדאוג לבעל חיים. ולפי כך ביקש התחשבות דומה בבקשה הנוגעת לחיית המחמד. ואילו החשוד בנתיים ידאג למצוא אדם שיוציא את כלבו לטיול.

ואכן בדומה להחלטה קודמת, השופט חיים פס נענה לבקשה והורה לאפשר לחשוד שיחת טלפון אחת בנוכחותו של חוקר בכדי למצוא אדם שיוציא את כלבו לטיול. ויחד עם זאת הטיל על המשטרה את האחריות לדאוג לכלבו של החשוד לאוכל ושתייה באופן מיידי.

כפי שציין השופט פס: "לאור הבקשה בדבר כלבו של החשוד, אשר נותר בדירתו ללא אוכל וללא מים. בשל העובדה כי החשוד נותר במעצר, אני מורה בזאת ליחידה החוקרת לקבל מרשויות שב"ס את מפתח ביתו, להגיע לביתו ולספק אוכל ומים לכלב".

עו"ד רחאל אמר בתגובתו לכתבת Ynet אילנה קוריאל: "אני מברך על החלטת השופט, אשר מתבקשת בנסיבות העניין. למעשה, לא היה מנוס ממתן החלטה חריגה זו לאור מעצרו של החשוד. מניעת צער בעלי חיים הוכרה כערך עליון עוד בימי המקרא כאשר נאמר לא תחסום שור בדישו".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו