שיחות עם הברמן. צילום: תאיר קנדיל

ברבסבא, מוצאי שבת, עשרות סטודנטים ממלאים את הפאב במה שנראה כמו עוד בילוי שגרתי שחותם את הסופ"ש. המלצרים כהרגלם מגישים את האוכל והשתייה לשולחנות וברקע מוסיקה קצבית שמשכיחה במקצת את העובדה שמחר יום ראשון ושבוע חדש מתחיל. פתאום, משום מקום, פותח אחד מיושבי הבר במונולוג ארוך ומתחיל לשפוך את ליבו לברמן שממשיך למזוג, לייעץ ובעיקר להקשיב. המבלים חודלים ברגע מהפטפוטים ומתעמקים בתוך השיחה המצחיקה של השניים.

שיחות עם הברמן. צילום: תאיר קנדיל

זהו בתמצית תיאור ההצגה המאד לא שגרתית "שיחות עם הברמן" שהגיעה בשבוע שעבר לראשונה לבאר שבע, לאחר חמש שנים מוצלחות בהן היא רצה ברחבי הארץ. השחקנים והסיפורים מתחלפים כל העת ומי שזכה לבקר כאן אצלנו היו השחקנים עופר חיון, יפית אסולין, מורן רוזנבלט, גור קורן, אלון לוי ושלומי אדרי המנהל האמנותי והבמאי, בתפקיד הברמן.

שיחות עם הברמן. צילום: תאיר קנדיל

כל דמות בתורה מגוללת בפני הברמן את הסיפור שלה. בין אם מדובר בבחורה שראתה את חייה חולפים כנגד עיניה או בגבר שנכשל בהסרת שיער מהגוף לפני דייט חשוב, הסיפורים המתוארים הם כאלה שכל אחד מאתנו יכול להזדהות איתם בשלבים השונים בחייו ונוגעים בנושאים המעסיקים את כולנו ביומיום כמו זוגיות, קריירה, ילדים ושגרת החיים השוחקת. כולם מוצגים עם הרבה הומור, לפרקים מעט רדוד, אבל כזה שבהחלט עושה את העבודה אם לשפוט לפי כמות הצחוקים שהפיק הקהל.

שיחות עם הברמן. צילום: תאיר קנדיל

כאמור, בחודשיים הקרובים יצא הקאסט לסיבוב הופעות מחוץ לגבולות תל אביב. בקרב הבאר-שבעיים נרשמה התלהבות גדולה מהמופע יוצא הדופן ורבים כבר ביקשו לשריין מקום לפעם הבאה. בסך הכול מדובר במופע ייחודי, מצחיק וקולח, מומלץ ביותר. נקווה שנזכה לראות אותם שוב בקרוב כאן אצלנו בבירת הנגב.  

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו