כבר יותר משנה שתושבי רחוב עמוס ירקוני בשכונה ו' בבאר שבע סובלים מפסולת בנייה שנמצאת ברחוב, כפי שדיווחנו לכם בחודש ספטמבר האחרון. אז למרות הפרסומים על המצב ברחוב, ותגובתה החיובית של העירייה לסייע ולטפל במצב, נראה שלא באמת הייתה התקדמות בעניין. נזכיר כי מדובר בפרויקט בנייה עליו עבדו עמותת אלי"ע ורמון מהנדסים אותו התחילו ולא סיימו. כתוצאה מכך, פסולת רבה הצטברה במקום כמו גם מוטות ברזל ומפגעים מסוכנים.

פסולת רבה הצטברה במקום. צילום: יהלי אוזן

התושבים באזור טוענים כי המצב נשאר כפי שהיה גם לפני ארבעה חודשים, עם פסולת בנייה ופסולת זבל שנערמות במקום והופכות את האזור למפגע תברואתי ובטיחותי. בעבר ניסו התושבים גם לפנות לחברות הקבלן עצמן אך ללא הועיל, וגם פניות למשטרה הירוקה ולמשרד להגנת הסביבה לא עזרו. גם כשהעירייה כבר אמרה שתפנה לאותם גורמים בדרישה לסילוק הפסולת ותנקט בהליכי אכיפה כראוי, אין כך הדבר במציאות. "העירייה לא מפעילה את כוחה בשביל שהפסולת תפונה. זה מובן שיש פרוייקטים בהם העירייה משקיעה כמו מזרקות ופארקים, אבל המציאות בשכונה הפכה למציאות עגומה. מאזור נקי ויפה השכונה הפכה למזבלה", אומר אחד התושבים.

"מאזור נקי ויפה השכונה הפכה למזבלה". צילום: יהלי אוזן

נראה כי בפועל, כל גוף זורק את האחריות לפינוי הפסולת על גורם אחר ונמנע מנקיטת פעולה שתסיים את הסאגה המתמשכת הזו. התושבים מתרעמים על המצב וטוענים שכשהאזרחים הפרטיים מבצעים את הפעולות הללו, העירייה לא מהססת לפעול. "אם זה היה אדם פרטי כבר הייתה מתבצעת פעולת אכיפה מיידית, ומשום מה זה לא מבוצע בפרויקט הזה. הייתי מצפה שהעירייה תפנה בעצמה את כל הפסולת ותחזיר את המצב לקדמותו אם לא הצליחה להפעיל את כוחה כנגד הקבלן והעמותה", מוסיף תושב המקום. כמו כן, עלו טענות כי אף נוצרה שריפה קטנה לפני מספר שבועות כתוצאה מהמזבלה במתחם הבנייה, "ככל הנראה עד שלא יגבו קורבנות ברכוש או בנפש דבר לא ישתנה". האם זה מה שיגרום למישהו לקחת אחריות?

"עד שלא יגבו קורבנות ברכוש או בנפש דבר לא ישתנה". צילום: יהלי אוזן

מעיריית באר שבע נמסר בתגובה: "מדובר במתחם של יזם פרטי להקמת בית כנסת אשר בנייתו החלה והופסקה לפני מספר שנים. שמירת הניקיון במקום חלה על יזם הפרוייקט".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו