תסנין אל אסד ורחמה אלאסד, בדואיות מלקיה כבנות 19, נעצרו על ידי השב"כ בחשד שתכננו לבצע פיגוע באוניברסיטת בן גוריון ובמכללת קיי כדי להרוג יהודים. השתיים הונחו על ידי פעיל דאעש בשם שייח קאסם דרך אפליקציית טלגרם, ותכננו בהמשך גם להצטרף לארגון דאע"ש, ולקחת חלק בפעילויות טרור. השתיים נעצרו בחודש דצמבר 2017 על ידי השב"כ והיום הוגש נגדם כתב אישום בבית המשפט המחוזי בבאר שבע.

כך תכננו להכניס מזוודת נפץ לאוניברסיטת בן גוריון ולהרוג יהודים

על פי פרטי כתבי האישום שהוגשו על ידי עו"ד יואב קישון בבית המשפט המחוזי בבאר שבע, הנאשמות החזיקו חשבון באפליקציית "טלגרם" וכך היו חברות בקבוצות המזדהות עם ארגון דעאש, וכך יצרו קשר עם אנשים שונים אשר פועלים באינטרנט בשם דעאש. הנאשמת תסנין אלאסד רכשה סים נפרד ויצרה קשר בטלגרם עם אדם המכונה "שייח' קאסם", הפועל ברשת האינטרנט בשם ארגון דעאש, ובמסגרתו פנה שייח קאסם אל תסנין במטרה שתבצע פיגוע בישראל, והיא הביעה נכונות לסייע. שייח קאסם ביקש מתסנין לבחון את הכניסות וסידורי האבטחה של אוניברסיטת בן גוריון, מכללת קיי והתחנה המרכזית בבאר-שבע .

היעד- להרוג סטודנטים יהודים באוניברסיטת בן גוריון ובמכללת קיי. צילום פלאש90

באוקטובר 2017 השתיים אף יצאו לסיור באוניברסיטת בן גוריון ובמכללת קיי על מנת לאסוף מידע לצורך ביצוע פיגוע כדי להרוג יהודים. את הפיגוע תכננו לבצע על ידי הכנסת מזוודת נפץ למכללת קיי ולאוניברסיטת בן גוריון. לבסוף הגיעו השתיים למסקנה כי לא ניתן להכניס מזוודת נפץ לאור סדרי האבטחה במקום. בהתייחס לתחנה המרכזית מסרה תסנין לשייח קאסם כי ישנם הרבה מוסלמים שעלולים להיפגע ולכן לא ניתן לבצע שם פיגוע. בתחקיר שערכנו ב'באר שבע נט' בנוגע לאבטחת מרכזי הקניות בבאר שבע הגענו למסקנה דומה לגבי מערך האבטחה בתחנה המרכזית, שעבר שדרוג מאז הפיגוע ב-2015.

על הכוונת - גם מכללת קיי והתחנה המרכזית. צילום מכללת קיי- מתוך ויקיפדיה

תכננו לבצע פיגוע בערב השנה החדשה

השתיים תכננו לבצע פיגוע מטעם המדינה האיסלאמית בחגיגות השנה החדשה, וזאת במטרה לרצוח ממניעים דתיים. לצורך כך ניסו לשדל את אחמד אבו רמילה, תושב מזרח ירושלים בן 24 כדי לבצע את הפיגוע אך הוא חשש לעשות זאת וסירב לבקשתן. השתיים תכננו לצאת לסיני על מנת להתחתן עם קאסם ולהצטרף לארגון דאעש. לצורך כך הגיעו בחודש אוקטובר למשרד הפנים בבאר שבע כדי להוציא דרכון ובשעת השין להימלט מהארץ.

השלושה חששו ממעקב הרשויות, וניסו לטשטש את עקבותיהם על ידי הוצאת כרטיס הסים מהטלפון הסלולרי, מחיקת שיחות ואיפוס הטלפון, אך לבסוף נעצרו על ידי השב"כ בחודש דצמבר 2017. היום הוגש נגד השלושה כתבי אישום בבית המשפט המחוזי בבאר שבע.

תכננו לברוח לסיני, להתחתן עם קאסם ולהצטרף לדעאש. צילום פלאש90

רחמה ותסנין מלקיה נאשמות בעבירות מגע עם סוכן חוץ, הכנה לביצוע עבירה שהיא מעשה טרור, מסירת ידיעות לאויב, שבועה לעבור עבירה אחרת, ניסיון לשידול לרצח, קשירת קשר לפשע (רצח שהוא מעשה טרור), קשירת קשר לפשע (חברות בארגון טרור) ועבירות נלוות לכל אחת מהנאשמות. אבו רמילה, תושב מזרח ירושלים כבן 24 מואשם בגין עבירות מגע עם סוכן חוץ, קשירת קשר לפשע (חברות בארגון טרור), שיבוש מהלכי משפט והשמדת ראיה.

בכפוף לכתב האישום, הורה בית המשפט על מעצר הנאשמים עד תום ההליכים.

 

 

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו