בתאריך ה-6.6.2006 החל חוזה התקשרות בין חברת מד פארק בע"מ האחראית על המדחנים הנמצאים ברחבי העיר באר שבע, מאז התחדש החוזה מעת לעת במשך 11 השנים האחרונות. לפני מספר חודשים החליטה העירייה לפנות לחברת מד פארק בבקשה להכנת תשתיות לקבלנים מתחרים ואילו לכך החברה סירבה. בשל כך החלה השתלשלות אירועים המתוארת על פי חברת המדחנים כהתעלמות מוחלטת מצד העירייה לפניות החברה.

צילום: סופי גורדון, פלאש90

לדברי החברת מד פארק קיימת פגיעה קשה מאוד לרכוש החברה והכנסותיה בחודשים האחרונים. הם מציגים נתונים שנמצאו במשטרה המצביעים על כ-40% עקירת מדחנים באזורים שונים בעיר ובזאת נכללים 100 תלונות שהתקבלו במשטרת ישראל. יחד עם זאת סוגיה נוספת שעלתה, נוגעת לשאלה מי מהצדדים תפקידו לצבוע את מתחמי החניות הציבוריות בכחול לבן. לאור כל זאת החליטה עיריית באר שבע לפני כחודשיים לבטל את החוזה עם חברת מד פארק.  

בחודש נובמבר השנה עיריית באר שבע הודיעה לציבור הרחב שמעתה עוברים לעבוד בשיטת תשלומים באמצעות הסלולר, את מהלך זה גיבו בטענה שתושבים רבים מתלוננים על מדחנים שאינם פועלים כשורה. השיטה החדשה גררה אחריה החלטה לפיה מסירים את כל המדחנים הפרוסים ברחבי העיר. כל זאת התרחש בזמן שהחוזה הנוכחי עדיין לא הגיע לסיומו, מפרטי החוזה עולה כי הארכתו האחרונה התחדשה בתאריך 10.1.17 ותקפה עד לחודש יוני 2018.  

תגובת חברת המדחנים מד פארק בע"מ לא איחרה להגיע, הם החליטו להגיש באמצעות משרד עו"ד בועז בן צור ושות' תבעיה על סך 3.6 מיליון שקלים. מכתב התביעה עולה שהפרת החוזה באה לידי ביטוי: ב"פגיעה בבלעדיות המוקנית בחוזה למד פארק ביחס לשטחי חניה בעיר; ביצוע קיזוז שלא כדין מכספיה של מד פארק, תוך התעשרות על חשבונה ; התנערות מנזקים שנגרמו למד פארק כתוצאה ישירה ממחדלי העירייה ; והפרות נוספות. כל זאת נעשה, תוך שימוש בכוח ובשררה מצדה של העירייה עד כדי התעמרות ממש".

בנוסף לכך טוענת חברת מד פארק בכתב התביעה כי בחוזה ההתקשרות סוכם שהחברה אחראית על אחזקת ותיקון המדחנים, השילוט באזור החנייה המוסדר ואיסוף הכסף מהמכונות והפקדתו בחשבון העירייה. מתוך כל הרווחים תקבל חברת המדחנים 39.25%, אחוז זה שנקבע בתחילת ההתקשרות החל לרדת עם השנים, עד שהגיע לקבלת רווחים על סך 17%. עוד מציינת חברת המדחנים בכתב התביעה, שבשנים האחרונות הפרה העירייה את התחייבותה שלא להכניס קבלנים נוספים לשטחי פעילות החברה.

תגובת עיריית באר שבע בנושא: "העירייה תלמד את התביעה ותגיש לבית המשפט כמקובל כתב הגנה. בכוונת העירייה להגיש תביעה שכנגד וזאת בשל ההפרות היסודיות של ההסכם על ידי החברה והנזקים שנגרמו עקב כך לעירייה".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו