הרב ברלנד צילום יונתן זינדל, פלאש 90

הרשתות החברתיות געשו היום (שני) בעקבות כנס המתוכנן להתקיים ביום חמישי הקרוב, 28.12.17 בהיכל התרבות בבאר שבע. בראש הכנס התורתי עתיד לעמוד הרב אליעזר ברלנד, אשר הודה בעבירות מין במסגרת עסקת טיעון ונגזרו עליו 18 חודשי מאסר בפועל.

ב-2016, במסגרת עסקת הטיעון הודה ברלנד בשתי עבירות מעשה מגונה ובעבירה אחת של תקיפה. במסגרת העסקה נמחקו שתי עבירות נוספות של מעשים מגונים בחסידותיו. אלא שהרב ברלנד חלה במהלך מאסרו, והוחלט לשחררו לאחר 12 חודשי מאסר תחת הגבלות.

הרב ברלנד ניסה לקיים בשבועות האחרונים מספר אירועים ובעיר בת-ים אף יצאו להפגנה נגד קיום הכנס. במעלות תרשיחא אף החליטו לבטל את האירוע. 

-

בבאר שבע לעומת זאת, האירוע עתיד להתקיים כמתוכנן. פעילים זועמים על הכוונה לקיימו ומנסים לבטלו והפיצו פוסטים בנושא ברשתות החברתיות שגרמו לסערה. בהיכל התרבות בבאר שבע קיבלו בשעות האחרונות עשרות טלפונים המבקשים שלא לקיים את הכנס.

מארגני הכנס לעומת זאת, לא מתרגשים מההתנגדות, ומבהירים כי למרות הרעש וההתנגדות ברשתות החברתיות באירועים, בפועל הגיעו להפגין מתנגדים בודדים "הודעות מסיתות כנגד הרב מגיעות מקומץ קיצוני של מתנגדי הרב. מדובר ברעש תקשורתי בלבד שלא מתורגם לרחוב ובכנס בבת ים היו יותר אנשי תקשורת ממפגינים" אומר נתן, מארגן הכנס. "הכנס כמו כל שאר הכנסים ההמוניים שהרב מעביר בכל רחבי הארץ יתקיים כרגיל בהשתתפות אלפים. אנו מזמינים את כל עם ישראל להגיע להתרשם מהערב בו עתיד להתארח הרב ולמסור שיעור". 

עו"ד רותם טובול, עורכת דינו של הרב ברלנד מסרה בתגובה: ״הרב לא נמצא בשום הליכים פליליים וכאיש עתיר זכויות הוא יכול כמו כל אזרח להתארח ולהעביר שיעורים לקהל מאמיניו ותומכיו. משתתפי הכנסים שהרב מעביר בכל חלקי הארץ הינם קהל מאמיניו ואנשים פרטיים שבוחרים להגיע".

עוד אמרה עו"ד טובול: "אזרחים אחרים הורשעו בעבירות פליליות קשות וחזרו למשרות ציבוריות ולא נשמעו נגדם הסתות מהסוג הזה. בימים אלו בוחן הצוות המשפטי הגשת תלונות פליליות כנגד אנשים שפועלים כנגד הרב במישור הפלילי. רדיפה של מתנגדיו גובלת לעיתים בפעילויות פליליות נגדו ותיבחן על ידי הצוות המשפטי ונפעל במישור המשפטי בהתאם.

עומר עטר, מנהל היכל התרבות שעתיד לארח את הכנס, מסר ל'באר שבע נט' כי ידיו בעניין כבולות מבחינה חוקית "יש חברת הפקות שאני בחוזה מולה ואני לא יכול חוקית להתערב במי שמופיע בכנס. לא ידעתי מי הבן אדם שמביאים לכאן, כל יומיים יש לי פה כנס. אין לי אפשרות לעשות כלום, ידיי כבולות".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו