במסגרת כנס "כימיה אורגנית בנגב" שהתקיים היום (יום שני, 18.12.2017) באוניברסיטת בן-גוריון, הגיעו מיטב חוקרי הכימיה מהארץ והעולם, בהם פרופ' דוד מילשטיין ממכון ויצמן, פרופ' אהוד קינן מהטכניון, פרופ' מת'יו סיגמן מאוניברסיטת יוטה שבארצות הברית ואחרים.

הכנס שמתקיים זו השנה השנייה ברציפות, בשיתוף האוניברסיטה וחברת 'אדמה פתרונות לחקלאות', מהחברות המובילות בעולם בתחום הגנת הצומח, נועד לחזק בין היתר את הקשר שבין התעשייה לאקדמיה תוך חשיפת אפשרויות ההמשך הפרושות בפני הסטודנטים בתחום המחקרי והמעשי.

כשאדמה וקהילה נפגשות -כנס כימיה אורגנית. צילום: עידן אסלן

במסגרת הכנס שעסק ברובו בעולם הכימיה האורגנית, נפגשו החוקרים עם סטודנטים ישראלים ובכירים מתעשיות הכימיה בארץ ודנו בחשיבות החדשנות והיצירתיות בתחום. נושא מרכזי נוסף שעלה עסק בפיתוח כלים מודרנים שיסייעו בניתוח והבנה של תופעות כימיות שונות.

הכנס מתקיים כחלק משיתוף הפעולה ארוך השנים של חברת אדמה עם האקדמיה בכלל ועם אוניברסיטת בן גוריון בפרט, כאשר אחת ממטרותיו המרכזיות היא לעלות לסדר היום האקדמי את חשיבותה של התעשייה הכימית בישראל תוך הידוק הקשרים שבין האקדמיה לתעשייה.

אלעד שבתאי, סמנכ"ל חדשנות, מחקר פיתוח ורישוי בחברת אדמה, אמר: "חברת אדמה בונה את סל המוצרים שלה על עולמות תוכן שבחזית המדע ומקיימת שיתופי פעולה מתמשכים עם האקדמיה בארץ ובעולם. אנו מברכים על שיתוף הפעולה עם האוניברסיטה ומאמינים כי בדרך זו נוכל לחזק את הקשר שבין התעשייה לאקדמיה ולהביא לפריצות דרך מחקריות בעתיד".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו