עמדת קעקועים וצבעי גוף, הכנת סופגניות, עמדות צילום ופעילות מעשירה – אלה רק חלק מהפעילויות בהן נהנו עשרות נערות השבוע במסיבת החנוכה השנתית של הבתים החמים בבאר שבע. הבתים החמים הוא פרויקט לחיזוק וליווי נערות מתבגרות מבאר שבע המופעל על ידי העירייה ומערך מתנדבים.

מתנדבי כיל במסיבת החנוכה. צילום יחצ

את האירוע ארגנו בית מוריה  העמותה המפעילה את בית חם ד' ומתנדבי כיל, שהגיעו לשמח ולשמוח עם הנערות. כיל מחזיקים מערך מתנדבים פעיל וקבוע המתנדב כמעט בכל המסגרות באזור. בבתים החמים ישנם למעלה מעשרה מתנדבים כיל קבועים המגיעים אחת לחודש לפחות לבתים. במסיבת החנוכה המתנדבים של כיל היו אחראיים על הצילום, הסדנאות ואף על המוזיקה. בין המתנדבים הגיעו גם מנהל אתר נאות חובב, משה יחזקאל ומנהל התפעול אלעד מוזיקנט.

אורנה ארפי, עו"ס נערות ואחראית על הבתים החמים בעיריית באר שבע, סיפרה: "יש כיום בעיר שישה בתים חמים לנערות בגילאים 13-16. מטרת הבתים היא לחזק ולהעצים את הבנות; ולספק להן פלטפורמה לאפשרויות שלא היו ניתנות להן אחרת כמו לדוגמה סיורים בארץ, הצגות וכדומה. כיל מלווים אותנו קרוב ל-15 שנים ותורמים כל שנה בין אם זה לפעילויות, העשרה וכמובן מערך מתנדבים שתורמים מזמנם ללמד ולחזק את הנערות". 

נערות הבתים החמים נהנות במסיבה-. צילום יחצ

ארז קמה, מנהל קשרי קהילה כיל, מסר בתגובה: "במסורת היהודית נהוג לומר שאור קטן יכול לגרש חושך גדול. כוחו של הטוב  גדול מכל כוח אחר בעולם ואור הנר הבודד בחנוכייה הינו אור קטן  המגרש מעט מן החושך. כך הם מתנדבי כיל - כל מתנדב מפיץ אור קטן, שהשפעתו גדולה ורבה, ולעיתים משנה חיים של הנזקקים לאור זה".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו