עידן עמדי. צילום: יחצ

לכבוד שנת ה-30 של הפורום בבאר שבע אחד מהזמרים הגדולים בארץ מגיע לקחת חלק במופעי הקיץ המיוחדים. עידן עמדי מגיע למופע מיוחד בפורום live ביום שלישי ה-07/08/18 ולא תרצו להחמיץ את זה. הפורום זה המועדון המוכר והמצליח בעיר, ולמי שלא יודע הוא התחיל כבית למופעים. בשנת 1988 כשהוקם הפורום, עיקר פעילותו הייתה מופעים של אמנים רבים אשר באו להתארח. בנוסף, הפיק הפורום מופעי מוזיקה ופסטיבלים כמו כפר המוזיקה של קוקה קולה, בומבמלה, כוכב נולד, פסטיבל התמר ועוד.

לפני 4 שנים, מועדון הפורום נבנה מחדש כך שבהופעות הקהל יכול גם לעמוד וגם לשבת, בהתאם לרצונו. ביחד עם הסאונד והתאורה ברמה הבינלאומית הפך הפורום לבית ההופעות של הדרום ומספק לתושבים חוויה מוזיקלית ייחודית. אז אחרי כל זה, אין סיכוי שלא תרצו להגיע. עידן עמדי, מהזמרים והיוצרים המצליחים והמוערכים בתעשיית המוסיקה בישראל בעשור האחרון, יגיע אלינו עם השירים המיוחדים, הקסם האישי והאנרגיה המחשמלת. לקראת ההופעה, יצאנו לשמוע על השירים, השאיפות להמשך וגם על ההופעה כאן.

"אני חושב שעניין הכתיבה היה שם מגיל צעיר והרגשתי שאני תמיד נמשך למקום הזה. גיליתי את זה בגיל מאוחר יחסית ומהמקום הזה הכל המשיך", מספר לנו עידן על המחשבות מהילדות. השירים שלו הפכו לאבן דרך במוסיקה הישראלית, כמו "כאב של לוחמים" (מקום *1* במצעד ה-70 של גלגל"צ), "תשליך", "אלייך", "נגמר", "בזמן האחרון", "חלק מהזמן" , "עכשיו כולם רוקדים"  ועוד רבים וטובים. בהופעה הוא ישיר שירים מ- 4 אלבומיו המצליחים שמכרו למעלה מ 100,000 עותקים שהגיעו למעמד אלבומי זהב , אלבומו הרביעי – "חלק מהזמן" הגיע למעמד של אלבום פלטינה על מכירה של למעלה מ 40,000 עותקים. את שנת 2018 פתח עידן עמדי בסיבוב של 11 היכלי תרבות מצפון לדרום בו נמכרו כל הכרטיסים מראש, ובקיץ ממשיך עידן את סיבוב ההופעות שלו גם כאן בפורום-live באר שבע.

אתה זוכר מהו השיר הראשון שכתבת?

"השיר הראשון שכתבתי היה שיר אהבה בגיל 15 , אני זוכר שכתבתי אותו לילדה בכיתה שלי".

השיר שלך "כאב של לוחמים" זכה במקום הראשון במצעד ה-70 של גלגל"צ. כבוד גדול! איך הרגשת כששמעת על כך? האמנת שהשיר ייגע בכל כך הרבה אנשים?

 "אני לא חושב שביום שכתבתי את השיר האמנתי לרגע שאולי עשירית ממה שקרה איתו יקרה , זה מפתיע אותי כל פעם מחדש. הרבה פעמים שאתה כותב משהו כל כך אישי אתה מקווה באיזשהו מקום שהוא לא יקבל חשיפה כזו גדולה ויהפוך להיות של כולם".

אין ספק שהשיר "כאב של לוחמים" הוא דוגמה ללהיט, שיר שסחף אחריו מדינה שלמה. אבל עדיין, עידן עצמו לא חושב שיש נוסחה מסוימת ליצירה של להיט: "אין באמת סיסמאות וקודים ליצירת שיר מצליח או להיט. יש רגע בו אתה כותב את השיר ועם הזמן אתה מפתח את החוש להרגיש אם יש לך משהו ביד (להיט) או לא ואם יצליח לרגש. הלוואי והייתי יודע את הנוסחה לזה, הייתי משתמש בה". ובכל זאת, אין ספק שהשנה האחרונה הייתה מוצלחת מאוד עבור עידן עמדי. אחרי שהוציא את אלבומו הרביעי "חלק מהזמן" הוא לא מפסיק להופיע, ממלא אולמות וחורש את הארץ. מבחינתו מדובר בשנה מוצלחת מאוד: "ברוך השם, כיף גדול ושרק ימשיך לנו ככה".

אתה אחד מהיוצרים הבולטים בשנים האחרונות במוזיקה הישראלית. זכית בעבר בתארים כמו "תגלית השנה", "איש השנה" ובאלבומי זהב. מה השאיפות שלך להמשך הדרך?

"להמשיך לכתוב מוזיקה שתיגע באנשים, מוזיקה שתהפוך להיות פסקול חיים שלהם ותצליח לרגש. בסופו של יום הכל מגיע משם . התארים בסופו של דבר הם לא המטרה אלא לספר את הסיפור של החיים שלהם ולהצליח להגעת בהם" .

אתה מגיע להופיע בחודש הבא בפורום לייב באר שבע. ספר לנו קצת על המופע, איזה הפתעות אתה מתכנן לקהל?

"ברוב הפעמים בבאר שבע הגענו להיכלים ואולמות והפעם אנחנו באים למקום טיפה יותר משוחרר. מה שאומר שנוכל לעשות "רוק אנד רול" יותר מבדרך כלל . הפעם גם נגיע בהרכב גדול מתמיד עם 9 אנשים על הבמה. מי שהיה בהופעות יודע שהקהל הבאר שבעי מאוד אהוב אצלי וקרוב לליבי  אז תהיו מוכנים!...".

יום שלישי, 07/08/18, פתיחת שערים 20:30 ותחילת המופע ב-21:30

לרכישת כרטיסים לחצו פה