פסטיבל הסרט הקצר בבאר שבע ייקרא מעתה, 'פסטיבל הסרט הקצר באר שבע ע"ש לאון אדרי'. אדרי היה חלק בלתי נפרד מקידום ופיתוח הפסטיבל, והיה הראשון שנתרם לסייע ולתרום את הפרס הראשון לתחרות הסרט הקצר בסך 15 אלף שקלים מטעם סינמה סיטי. 

פסטיבל הסרט הקצר בבאר שבע, צילום מעיין קאופמן

אדרי, מבכירי הקולנוע בארץ, גדל בדימונה והחל שם את חזונו הקולנועי, "אנו רואים בהחלטה לקרוא על הפסטיבל על שמו זכות גדולה להמשך דרכו חסת הפשרות. לאון ממייסדי יונייטד קינג וסינמה סיטי, היה איש חזון רב פעלים אשר גדל בנגב. הוא שינה את הרגלי הצפייה בבתי קולנוע בישראל והיה לאחד מאנשי הקולנוע הבכירים בישראל. הוא הקדיש את חייו לקולנוע והשקיע בהפקה והפצה של סרטים ישראליים בין לאומיים יחד עם אחיו, משה אדרי, יבדל לחיים ארוכים" אומרת מור חנאי, יזמת הפסטיבל והמנהלת האמנותית שלו. חנאי מספרת שעוד בפגישה הראשונה על גיבוש הפסטיבל, לאון נכח והביע נכונות לתמוך וללוות אותו. "זה לא ברור מאליו לקבל תמיכה כזו מחזקת בשלב כל כך ראשוני, לאון היה חולם גדול ואיש מלא השראה".

בתו, לירון אדרי ממשיכה את דרכו של אביה, והיום היא חלק ממייסדי הקרן לקידום הקולנוע והאמנויות בנגב שנפתחה השנה. על החלטה לקרוא לפסטיבל על שמו, היא אומרת, "עבור אבא שלי הנגב היה הבית והלב, הוא עלה ממרוקו לדימונה ושם החל חלום וחזון הקולנוע שלו, כאשר התחיל לעבוד בתור מקרין בבית הקולנוע בדימונה.

משימת חייו הייתה להביא את הקולנוע לנגב. בין אם בהפקות סרטים ישראלים כמו "סוף העולם שמאלה", "מוטלים בספק" ועד לבניית סינמה סיטי באר שבע, שהיה אחד היעדים המרכזיים שהציב לעצמו בשנים האחרונות, הוא פעל ללא לאות, גם בימים קשים, כדי לראות את החזון הזה מתממש. כאשר פנו אל אבי בבקשת תמיכה בפסטיבל, לא היה כל צל של ספק בחשיבותו של הפרויקט ולכן הוא נרתם בשמחה מהרגע הראשון".

פסטיבל הסרט הקצר בבאר שבע, צילום מעיין קאופמן

עוד הוסיפה אדרי, "זה מרגש מאוד עבור משפחתנו שהפסטיבל החליט לקרוא לפסטיבל הסרטים הקצרים על שמו של אבי, אנחנו  שמחים על כך שגם בלכתו מסורת פיתוח הקולנוע בנגב ממשיכה, ושמו ישמר לדורות ויעורר השראה ליוצרי קולנוע חדשים. אבי האמין שהקולנוע זה המקום לכל אחד לחלום את החלומות הכי גדולים שלו אז בואו ניתן לנגב עוד מקום לחלומות גדולים".  

הפסטיבל יתקיים זו השנייה ב 19-21 ביוני, בשעות הערב, 19:00 עד 23:00, במתחם העיר העתיקה בבאר שבע - ויהיה פתוח לקהל הרחב. במשך שלושה ערבים, שלושה מקומות הבילוי השוקקים בעיר העתיקה, יוסבו לבתי קולנוע אינטימיים וקסומים, שיאפשרו לבאי הפסטיבל חווית צפייה ייחודית ללא תשלום. פאב החלוץ יוסב לקולנוע החלוץ, בית קפה לולה יוסב לקולנוע לולה וחצר תיאטרון הפרינג' – תהפוך למתחם אוזניות תחת כיפת השמיים. במסגרת הפסטיבל יוקרנו כ- 30 סרטים ישראליים קצרים, מז'אנרים שונים, תיעודי, עלילתי ואנימציה, שנבחרו בקפידה במטרה ליצור שיח, לעלות סוגיות בוערות, ולקדם דיאלוג מפרה עם יוצרי הסרטים, במאים, כותבים ותסריטאים, שיהיו נוכחים בהקרנות.