בטקס פרסי התיאטרון לשנת 2017 שהתקיים ביום ו', 25/05/18, תיאטרון באר שבע הציג 13 מועמדויות, ומאור סבג זכה בפרס המכובד של היוצר המוזיקלי המצטיין עבור עבודתו במחזמר המצליח "סוליקא". "התמודדתי מול אנשים מאוד מוערכים ומכובדים שנמצאים בתאטרון כבר עשרות שנים אז זה כבוד עצום בשבילי לקבל את הפרס הזה. זו פעם ראשונה שלי בתחום ולקבל את הפרס זה עוד יותר מרגש", מספר מאור סבג על הזכייה.

מאור סבג ברגע הזכייה. צילום: רפי דלויה

"לא כולם יודעים ביליתי רוב הזמן שלי בישיבה (דתית), החיים הובילו אותי קצת אחרת, רוצה להודות לאלוהים שהוא איתי מחוץ לישיבה ומחוץ לספרים", אמר סבג כשעלה לבמה לקבל את הפרס. סבג הוא בוגר הישיבה לאמנויות בת"א במגמת מוזיקה ובוגר בהצטיינות בית הספר הגבוה למוזיקה "רימון".

הוא הופיע ושיתף פעולה עם כוכבי דה ווייס ואקס פקטור ומיטב אמנים ישראל ביניהם: עידן רייכל, הראל סקעת, יובל דיין, עדן בן זקן, נסרין קדרי, ישי ריבו, גלית גיאת, לינה מחול, חיים משה, יוני רועה ועוד. הוא גם זוכה פרס המעבד לשנת 2013 בתחרות "שירימון", ומשמש כפסנתרן אמנים ב – NMC, הליקון ו"ארומה מיוזיק". למרות גילו הצעיר זכה גם בפרסים נוספים בעבר כפרס המליחין לשנת 2013 על הלחנת שירי משוררים מטעם משרד התרבות ובפרס אקו"ם כמלחין על המוזיקה במחזמר סוליקא במסגרת חג המחזמר בבת ים בשנת 2016.

מימין לשמאל: נועם סמל, ציפי פינס, אורן אהרוני ורן גואטה מנכ"ל הקאמרי החדש. צילום: רפי דלויה

אמונה ביצירה

בטקס, סבג עלה לבמה לקבל את הפרס והודה לכותב המחזמר תאיר סיבוני ואמר: "ללא המילים שלו לא היה למחזמר משמעות". הוא הודה גם להנהלת התיאטרון שהאמינו בו- לאורן אהרוני מנכ”ל התיאטרון ולרפי ניב המנהל האמנותי של תאטרון באר שבע והבמאי של סוליקא וכמובן ליתר השותפים לעשייה. "היצירה הזו היא של הרבה אנשים שהשקיעו מזמנם כדי שהדבר הזה ייצא אל הפועל. תודה לתאטרון באר שבע שנתן בית ומקום לעשייה. נשמח שהקהל יגיע למחזמר, יפרגן, יראה יצירה מקורית שלנו, לא משהו שהבאנו מחו"ל, זו יצירה ישראלית נטו של יוצרים ישראלים כחול לבן ונשמח אם יגיעו", אומר מאור.

העבודה על המחזמר נמשכה כשנתיים, בסופם עלתה ההצגה בתאטרון באר שבע ועתידה להימשך גם בשנתיים הבאות. בנוסף לזכייה בפרס הנאה, תיאטרון באר שבע מציין עונה מוצלחת במיוחד בשעה שהתיאטרון הצליח לגייס כמות שיא של מנויים העומדת על כ-14,000 במספר, נתון המשקף עלייה של למעלה מ-20% לעומת השנה שקדמה לה. "מי היה מאמין שאזכה בפרס המוזיקה? מי היה מאמין שתאטרון באר שבע ייקח את היצירה הזו לרפרטואר שלו? מי היה מאמין שסוליקא כבר יהיה סגור לשנתיים קדימה ל-150 הופעות? קרו כל כך הרבה דברים בשנים האחרונות.. זה כיף גדול, עבודה קשה משתלמת", משתף מאור. עוד בטקס שנערך בתיאטרון הבימה בתל אביב, סבג הוסיף והוא הודה למשפחה שתומכת ומאמינה בו לאורך כל הדרך וחתם את הנאום במשפט: "תודה אחרונה לעצמי, שלא ויתרתי גם כשהיה קשה, שידעתי לחלום בענק בלי לפחד, שהתעקשתי, נפלתי וקמתי הוכחתי לעצמי שאם ארצה אין זו אגדה".

מאור סבג. צילום רפי דלויה

מימין: סימה, אמו של מאור, האחים טל, מתן ואשרי. צילום: רפי דלויה

מנכ"ל התיאטרון, אורן אהרוני, מסר בתגובה:

"בתכנית העבודה שבניתי עם כניסתי לתפקיד ביחד עם מנהלי המחלקות בתיאטרון לפני כשנה, הצבנו יעדים מאתגרים, ואנו שמחים על ההצלחה. אין ספק כי גם השינוי בתכנית האמנותית ושיתוף הפעולה עם רפי ניב, המנהל האמנותי, הפיקו את הפירות להם ייחלנו. תיאטרון באר שבע היה, נותר וימשיך להיות בראש ובראשונה תיאטרון מוצלח לטובת תושבי באר שבע והנגב, ומכאן תמשיך לצאת הבשורה אל כל יתר חלקי הארץ. אנו נמשיך ליצור תכניות ולתכנן את עתידו של תיאטרון באר שבע בתכניות עבודה שתואמות את הגידול של העיר באר שבע והפיכתה לעיר מטרופולין".

ברכות למאור סבג ולזוכים הנוספים!