בימים אלו שוקדים האחים שוורצברג על העיבוד הראשון לתיאטרון על ה"גולאבי גאנג". יהונתן (32) שלמד משחק בניסן נתיב ותום, (35) שלמד בימוי סמינר הקיבוצים וביים למעלה מ-12 הצגות (אחת מהן זכתה בפרס השנה להצגת הילדים של "הבימה- "הנערים מרחוב פאל"). כאמור, את ההצגה מביים תום ובה משחקים גם יהונתן וגם האבא צביקה שוורצברג.

יונתן ותום שוורצברג (יחד עם אביהם מצד שמאל)האחים יוצרים יחד הפקה מקורית ועיבוד ישראלי ראשון  ל"גולאבי גאנג", סיפור אמיתי שכבש את העולם, המספר על צמיחתה של כנופית הנשים שהחלה אי שם בשנות ה80 וב-2006 הפכה הכנופייה לארגון מוכר היוצא נגד כפייה, אלימות והטרדת נשים. כיום מונה הארגון כרבע מיליון נשים מרחבי הודו.

כשמדברים עם האחים שוורצברג על המחזה ועל הבחירה שלהם להתעסק בנשים חזקות מהר מאוד מגיעים לשיחה על אם המשפחה, אורלי ישועה. תופתעו לגלות שאורלי היא מחזאית ושאבי המשפחה, צביקה שוורצברג, הוא שחקן ולמעשה כל המשפחה עוסקת בתאטרון. משפחת שוורצברג מוכרת בעולם התאטרון כמשפחה שיוצרת ביחד, אבי המשפחה - צביקה שוורצברג , 62, שיחק בתיאטרון חיפה, "קאמרי" ומשחק עד היום בהצגות ילדים לצד בנו יהונתן. אשתו אורלי ישועה כותבת מחזות אחרי 30 שנה שעבדה במחלקת סחר בבנק הפועלים. בגיל 40 הבינה שגם היא כמו יתר בני המשפחה נגועים בחיידק של התיאטרון. משפחת שוורצברג עובדת במרץ על כמה הצגות במקביל כשכל בני המשפחה שותפים לבימוי, משחק ויצירה כשעל הפרק כתיבה להצגות ילדים. לדוגמא – ממש בימים אלה עובדת המשפחה על הצגה על החיים של האחים רייט בתאטרון השעה, ועל עיבוד לבמה ל"אל עצמי" המבוסס על ספרה המפורסם של גלילה רון פדר בתאטרון ארצי לנוער.

מרביתנו שהולכים לקולנוע עם הילדים אולי לא יודעים אך מרבית סרטי הילדים מדובבים על ידי האחים לרבות אב המשפחה צביקה שדובב עשרות סרטים מ"צעצוע של סיפור", "הארי פוטר", "פדינגטון 1 ו-2" , "בוב ספוג" ועוד ועוד.

האחים שוורצברג גדלו בתל אביב וחיים בה עד היום. גם את נשותיהם הכירו באותה עת, התחתנו באותה תקופה ואפילו שניהם מצפים בקרוב לילד בהפרש של חודש.

לכל זה נוסף גם מחזה שזוכה לראשונה לעיבוד בתיאטרון וגם העבודה המשותפת הראשונה של האחים: "גולאבי גאנג" , הצגה המבוססת על סיפור אמיתי שסחף את כל העולם על מחאת נשים בהודו שהחלה בשנות ה-80 נגד הטרדות, כפייה ואלימות כנגד נשים שאותם הובילה כנופיית "הסארי הוורוד" אליה הצטרפו אליה כרבע מיליון נשים מהודו.

צילום יחצ

איך הגעתם לכתוב על כנופיית הנשים?

יהונתן: "אחי ואני היינו בהודו 4 פעמים. הגענו אליה אחרי צבא, לאחר מכן עם הנשים שהכרנו וחזרנו אליה עם ההורים שלנו. יש לנו חיבור מאד חזק להודו גם דרך סבא שלמה שהיה ניצול שואה והפך לבודיהסט בעקבות המלחמה. היה לנו חיבור אך טבעי לתרבות והפעם חיפשנו חומרים על נשים חזקות. חשנו שזה הזמן לתת להן במה. לתת במה לרוח הנישאת באוויר המכין את הקרקע לשלטון של נשים. אם זה בעקבות קמפיין ה-MeToo , עם כל ההתעוררות הגדולה של נשים גם בעולם הערבי. התחלנו לחפש חומרים ובאמת הגענו לסיפור מעורר השראה של כנופיית הסארי הוורוד" .

האחים שוורצברג מוסיפים ואומרים כי "מרגע שנגענו בחומרים ההתרגשות הייתה ענקית. הכל נכתב  בחדווה גדולה ובזרימה."

"אני כל כך ספקן שאפילו אתאיסט אני לא יכול להיות"

האחים מעידים שמי שאולי הכי השפיע על תפיסת עולמם היה סבא שלמה. סבא שלמה השפיע מאד על הנכדים, הסבא ניצול השואה שהפך לבודיהסט בעקבות המלחמה. "הוא נפטר בגיל 91 כשהוא צלול וחד עד יומו האחרון. נפטר בדרך חזרה מהשוק כשעל השיש מחכה לו סטייק ובקבוק יין".

"סבא השפיע עלינו מאד בתפיסת החיים, וכנראה שגם ביצירות שלנו לבטח ניתן למצוא טביעות אצבע והשפעה של דרך החיים של סבא עלינו. אורח החיים שלו הושפע בעיקר מהדת הבודיהסטית שאליה התחבר בעקבות השואה והחוויה האישית שעבר במלחמה".

"כל הזמן שאלנו שאלות. סבא לימד אותנו כל הזמן להטיל ספק. הוא תמיד היה אומר "ששום דבר הוא לא תורה מסיני – אפילו לא התורה מסיני" וככה חונכנו - לא לנסות לחתור אחר תשובות ובזה תם ונשלם אלא לשאול שאלות ולהשאיר אותן פתוחות לחקירה ולהמשך נבירה".

"סבא אמר לפני שנים רבות שברגע שהסינים ילמדו ללכת העולם ירעד ואנחנו אומרים, שברגע שנשים ילמדו ללכת ולעשות את הצעד הראשון העולם יעבור מהפכה גדולה אחרי המהפכה התעשייתית והטכנו'".

גולאבי גאנג - כנופיית הסארי הורוד

סיפור צמיחתה של כנופיית הנשים שסחפה אחריה את העולם.

מחזה מקורי בהצגת בכורה עולמית מאת תום ויהונתן שוורצברג

גודמן – ביה"ס למשחק בנגב - 23.04-01.05.2018

(יום שני 23/4 20:30, יום שלשי 24/4 20:30, יום רביעי 25/4 20:30, יום חמישי 26/4 20:30 , יום שישי 27/4 14:00, יום שבת 28/4 21:00 , ראשון 29/4 20:30 ו- 1/5 יום שלשי בשעה 20:30)

לפרטים נוספים ולהזמנות באתר: http://Act-b7.co.il/106.html

מחיר כרטיס : 55 ₪ בקופות בית הספר, 45 ₪ באינטרנט או דרך הסטודנטים.