בשנים האחרונות המוזאון מבסס את מעמדו ומקומו כמוזאון משמעותי בין המוזאונים לאמנות בארץ, שלמרות ממדיו הקטנים אמנים ואוצרים מעוניינים להציג בו. זו כנראה גם הסיבה מדוע אמנים ואספנים מעוניינים לתת יצירות לאוסף. לפני מספר שבועות זכה המוזאון לקבל אוסף של כ-40 יצירות של אמנים ישראלים בציור, רישום, הדפס ופיסול, מתנת המשורר מרדכי גלדמן (תל אביב), שלאורך השנים עוסק באמנות כמבקר אמנות, אוצר תערוכות ואמן יוצר. 

גלדמן בבית עם ציור של גרשוני בזמן מסירת האוסף. באדיבות מוזאון הנגב לאמנות

עם הזמן נצבר וגדל אצל גלדמן אוסף אמנות תודות לשורה של אמנים שהיה איתם בקשר אישי או מקצועי, והם שבחרו למסור לו מעבודותיהם, בהם: משה גרשוני, רפי לביא, לאה ניקל, משה קופפרמן, מאיה כהן לוי, מריק לכנר, פסח סלבוסקי ועוד. כעת רצה גלדמן לחלוק את האוסף עם הציבור ולדאוג לעתיד היצירות והחליט למסור אותן למוזאון ציבורי – מוזאון הנגב לאמנות.

אוסף המוזאון ממשיך להתרחב מאז שנות ה-60, ללא תקציב רכישות, בעיקר הודות למתנות שנמסרות ברובן מהאמנים המציגים בתערוכות במוזאון, כאות הוקרה, וממקורות נוספים בארץ ובחו"ל. יצירות נוספות שנמסרו לאחרונה לאוסף המוזאון הן של האמנית הוותיקה סטפה רייס שהביעה את רצונה לתת למוזאון מציוריה.

פסח סלבוסקי, ציפור, שמן ואבקת זכוכית, 50X50, מתנת המשורר מרדכי גלדמן

מתנה משמעותית נוספת התקבלה בימים אלה מנועה סטמצקי, בתו של הצייר אביגדור סטמצקי, מהבולטים באמני המופשט בישראל וחבר בכיר בקבוצת "אופקים חדשים". בביקורה האחרון בארץ היא נפגשה עם מנהלת מוזאון הנגב לאמנות וכך הגיעו למוזאון יצירות חשובות של סטמצקי מכל תקופות יצירתו, החל משנות ה-20 עד שנות ה-70, חלקן כמתנה וחלקן כהשאלה ארוכת טווח.

גל המתנות מעיד על האמון של קהילת האמנות במוזאון, במקצועיותו וברמת האמנות הגבוהה שהוא מביא לבאר שבע ולנגב אומרת ד"ר דליה מנור מנהלת המוזאון ומוסיפה: "זו מחווה מרגשת מאד. היצירות שנתרמו משביחות את האוסף שלנו על ידי עיבוי הייצוג של אמנים אחדים ותוספת משמעותית של אמנים שכלל לא היו מיוצגים. נעשה כל מאמץ כדי לחשוף בקרוב את העבודות החדשות באוסף".

אביגדור סטמצקי, מופשט, שנות ה60 -70, שמן על בד 100X100, מתנת נועה סטמצקי