עוד בתכנית: מופע מדעי והסבר על מקורות אור מגוונים, סדנת בנייה של רכב ירח בעקבות פעילות SpaceIL, סדנא על מעליות החלל העתידיות, סדנת מדידת טמפרטורות בחלל, שימוש במדפסות תלת מימדיות בתחנת חלל ועוד. הפעילויות יתקיימו במגוון מוקדים בעיר ובהם מרכז אילן רמון באוני' בן- גוריון בנגב ובפארק קרסו למדע, בתאריכים 27.1 וכן ב- 30-31.1.

שבוע החלל. צילום: רון שלף

אירועי שבוע החלל הישראלי בהובלת סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע והטכנולוגיה יתקיימו החודש בעשרות מוקדים ברחבי הארץ, בין התאריכים 27-31 לינואר, 2019. עשרות פעילויות יתקיימו במהלך השבוע ובהן: סדנת יזמות חלל, הדפסות תלת ממד בחלל, שיעורים מקוונים לתלמידי חטיבות הביניים, אירוע ההשקה של קהילת אוהבי החלל בישראל - Space It Up, תצפיות טלסקופים והרצאות מרתקות לכל הגילאים, כנס חלל בינלאומי בהשתתפות בכירים מהארץ ומהעולם ועוד.

setImageBanner('48b02ff1-2baf-4bea-8629-7eecf7b84029','/dyncontent/2019/9/11/45246763-6774-44b3-9174-29459cab723d.jpg',9000,'',510,80);

שר המדע והטכנולוגיה, אופיר אקוניס: "השנה, לראשונה, אותנו מוצאים את הפעילויות ליישובים וערים בכל רחבי הארץ – בחינם! במגוון רחב של פעילויות נחשוף כמה שיותר ישראלים לפעילות הענפה של תעשיית החלל הישראלית. במהלך השבוע נעודד קהלים צעירים למפגש לכל תחומי המדע והטכנולוגיה כדי לקרב אותם לתחומים אלה ולתוך העושר הבא".  

בין המיצגים בשבוע זה: הדמית הנחיתה על הירח- שחזור היסטורי של הנחיתה במהלכו יצפו הצופים בהנחתה של דגם רכב חלל על ידי סימולטור – בשעה שמצלמה ייחודית תצלם את נקודת המבט מתוך רכב אל פני החלל ותוקרן ע"ג מסך; פעילות אינטראקטיבית מדעית בה יוכלו ילדים לחוות בעצמם כיצד נוצרים מכתשים על גבי הירח; תערוכת "המסע מכדור הארץ אל הירח" – שתופק במיוחד לשבוע זה ותסקור באופן כרונולוגי את חקר הירח מההיבט המדעי; תערוכת הירח בתרבות ובמיתולוגיה שתסקור את ייצוגי הירח השונים; מרכזי מבקרים מטעם סוכנות החלל ימוקמו בכל מוקד פעילות ויספקו אינפורמציה למבקרים במגוון תחומים; תיערך סדנת בניית דגמים של נאס"א – פעילות אינטראקטיבית במסגרתה ילמד את הילדים לבנות דגמים של חלליות ורכבי חלל על פי תרשימים מקוריים של נאס"א; קיר צילום וחלוקת מגנטים; שעת סיפור תיאטרלית במסגרתה שחקן ימחיז לילדים סיפור/אגדה הקשורים לירח; פעילות אינטראקטיבית של טביעת רגל על פני הירח ועוד.

שבוע החלל. צילום: רון שלף

שבוע החלל הישראלי כולל שפע פעילויות לכל המשפחה. אירועי השבוע, מתקיימים מדי שנה להנצחת האסטרונאוט הישראלי הראשון, אילן רמון. באמצעות אירועים אלה, מקדמת סוכנות החלל במשרד המדע והטכנולוגיה את המודעות לפעילות ישראל בתחום חקר החלל, מייצרת הזדמנות לחינוך לנושא של חקר החלל בקרב קהל רחב ומקנה אפשרות עבור צעירים ומשפחותיהם להיחשף לתחום שהולך ונעשה רלוונטי יותר עבור כלל האוכלוסייה עם ההתקדמות הטכנולוגית והבנת חשיבותו של חקר החלל והתפתחות המדע לצרכי האנושות.

לפרטים נוספים לחצו פה או לחצו פה