אירוע השקה נוצץ אמש (רביעי) ב"יס פלאנט" באר שבע, לרגל הקרנה מיוחדת של סרט חדש בשם "מוטלים בספק" בכיכובו של השחקן רן דנקר. הסרט מתאר חבורת נוער בסיכון שמתמודדים עם קשיי ההתבגרות במקביל למעורבותם עם הקושי שבחיי היום יום.

רן דנקר מתמנגל. צילום -שרון טל

כלואים בעולמם הקשה, מגיע מורה תסריטאי ומשורר בשם אסי (רן דנקר) שנשלח לעבודות שירות כמורה של חבורת נערים עבריינים. אסי הופך במהרה (לפחות בסרט) לחלק בלתי נפרד מהחבורה. הסרט אגב, צולם בחלקו בבאר שבע ולכן הוקרנה כאן הפרימרייה החגיגית.  

תפסנו בעדשת המצלמה גם את שלומי נומה ויאיר נגיד. צילום: שרון טל

לכבוד הקרנת הבכורה של הסרט הגיעו אמש ל"יס פלאנט" באר שבע עשרות אנשים מוכרים מבאר שבע והסביבה, ביניהם אנשי עסקים מוכרים, אנשי תקשורת וגם נבחרי ציבור. בין המבקרים הרבים ראינו גם נציגים מכובדים מעיריית באר שבע, בהם ר' מנהל תרבות בעיריה יאיר נגיד, מנכ"ל "כיוונים" שלומי נומה, וראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ', שלא חסך במילים מרגשות ומעוררות השראה לדור הצעיר.

"אין ילד שהוא אפס, אין ילדה שהיא כלומניקית"

רוביק הגיע לתת מילות השראה לרגל השקת הסרט ואמר "הסרט הוא תמונת ראי של החברה הישראלית ובכלל של האנושות. אין ילד שהוא אפס, אין ילדה שהיא כלומניקית. לכל אדם יש ניצוץ אישי, בכל אחד טמון פוטנציאל להצליח. לא משנה אם למדו במשפחה עשירה או פחות עשירה. צריך איזה מבוגר אחראי שיעניקו להם תקווה, שירעיפו עליהם אהבה. כילד בן 5 הייתי שובב, ג'ינג'י כזה, תלתלי זהב שקיבל אהבה. מושלם רחוק מלהיות, מצטיין אף פעם לא הייתי, אבל ידעתי לאן אני רוצה להגיע. יש הרבה תלמידות ותלמידים, ילדות וילדים, נערות ונערים, שמחפשים שמישהו יראה להם את כוכב הצפון".

הסרט "מוטלים בספק" נכתב בהשראת אירועים אמיתיים, את 11 הנערים מגלמים נערים חסרי ניסיון קודם במשחק שאותרו בעיירות פיתוח, בידי המלהקת אורית אזולאי, והוכשרו לגלם דמויות בסרט.

צוות השחקנים והפקת הסרט, יחד עם נבחרי ציבור מבאר שבע. צילום - שרון טל

הסרט היה מועמד ל-9 פרסי אופיר בטקס פרסי האקדמיה לקולנוע ה-28, בין השאר בקטגוריות השחקן הראשי הטוב ביותר, הסרט הטוב ביותר והבמאי הטוב ביותר. וזכה בקטגוריית הליהוק הטוב ביותר.

דעה אישית: מומלץ ביותר.