קהילה

 
 
       
       
       
       
       
       
   
השבוע שהיה. טקס מרגש בשם "מתווכים בין עולמות", לזכרו של ראש הממשלה שנרצח, יצחק רבין ז"ל, נערך השנה בתיכון מקיף "רבין" בחסות הטקס השנתי העירוני לזכרו, בדמות 700 תלמידים, הורים, מורים ונציגי העירייה, שהגיעו לזכור את האדם, פועלו ומורשתו בהפקה בסגנון שירים - "שרים בכיכר שלום".
הטקס המרגש הוא פועל יוצא של עבודה משותפת בין תנועות הנוער של באר שבע לבתי הספר והתיכונים. מלבד תלמידי תיכון "רבין", השתתפו נציגים מהמכללה הטכנולוגית של חיל האוויר ובתי הספר: נווה שלום, בארי, סיגליות, הרצוג, יפה נוף, נווה במדבר, אפיק, יובלים, כלניות, מצפה ונטעים-מיתרים.
מנהל בית הספר, שמשון רפאל ונגרובר, ביקש לציין גם את הקשר המיוחד לרחל אימנו. טענתו הייתה כי היא "המבכה על בניה" לבטח מבכה על רבין, שכן הוא הוא מבניה הגדולים של ישראל. אישיותו ופועלו הותירו חותם על המדינה כשם שדמותה שזורה בהיסטוריה של העם שלנו.
טרם הטקס, נערכו מעגלי שיח בהם השתתפו מורים, תלמידים ובני תנועות הנוער שנועדו לעמוד על המושגים "אחריות" ו"מנהיגות". שלומית בן פורת, סגנית מנהלת בחט״ב תיארה: "מה שהיה ראוי לציון הוא מגוון הדעות של בני הנוער מכל הגילים והמסגרות השונות. הדיון נסב סביב: מי היה האיש? מה היה פועלו? מהי אחריות ומנהיגות? ומשמעות הביטוי "יהיה בסדר". מהשיח עלו תובנות שהאירו ושיקפו על ההתנהלות בחיי היום -יום."
הפקה בימוי וניהול מוסיקלי: אריאלה בנימין דומפרוכט.
23:34 / 18.10.21
   
       
       
   
לא עוצר: שי דוד, מנהל מרחב דרום ומועמד ברשימה לכנסת מטעם מפלגת כחול לבן, פועל בימים אלו במרץ ואכפתיות במסדרונות הכנסת ונוכח בועדת ביטחון פנים שעסקה בנושא בטחון התושבים בדרום.
הסיבה שהיא שבזמן זה דוד פועל יחד עם אזרחים מעורבים בנושא בעיית המשילות בבאר שבע בפרט והדרום בכלל, ולאחרונה הקים את "הלובי לביטחון הנגב" הפועל לשיתוף פעולה של מכלול הגורמים בממשלה, במוניציפלי וברחוב למען ביטחונם של תושבי הדרום.

שי, הסבר לנו מה הכוונה ב"בלובי לביטחון הנגב"

"קיבצתי מספר תושבים שאכפת להם, כאלו שיוצאים מהבתים, מהמחשב ומהוואטסאפים ומתכוונים לעשות עבודה. גייסתי את הועד למען הצלת נגב, יהודה בננו, אלמוג כהן וכן הלאה, ואנשים מעיריית באר שבע, וכמובן רוביק מיודע, שמנסים לגבש עמדות ותוכניות פעולה, או פחות פעולה ויותר דרישות ובקשות מהממשל והממסד למה אנחנו וצריכים בנגב, בדגש לכך שלא נוקטים באלימות ואגרסיביות, אלא בבקשה והידברות, וכמובן אחרי שנקבל הבטחות לעמוד על עמידה בהבטחות".

כמה חברים בקבוצה?

"כרגע יש בקבוצה מעל 70 איש וזה בתחילת הדרך. הבאתי את התוכנית לועדת ביטחון פנים שבה רוביק השתתף וגם וראשי מועצות מהנגב, פיני בדש מעומר, בני ביטון מדימונה וכו' - נקווה לקדם ולהתקדם. אנחנו דורשים, מבקשים והממשל אמור לקיים.
20:25 / 09.10.21
   
       
       
 
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה