בין מצטייני קצין הקשר והתקשוב הראשי, סמ״ר ט׳ וסגן דור אוחנה, תושבי באר שבע.

סמ״ר ט׳ משרת כטכנאי מערכות לוחמה אלקטרונית ודור, משרת כקצין הקשר של גדוד 13, חטיבת גולני.

ט׳ למד בתיכון ״מקיף רבין׳ והגביר את מגמות החשמל והאומנות. עם סיום התיכון, למד הנדסאות אלקטרוניקה בשנות הי״ג והי״ד. הוא התגייס ביוני 2015 ובסוף הטירונות שובץ למגמת ההכשרות של תחום הל״א (לוחמה אלקטרונית) שם, עשה קורס טכנאי מערכות ל״א במשך שלושה חודשים בסופו, שובץ למרכז הל"א.

סמ"ר ט'. צילום באדיבות דובר צה"ל

הלוחמה האלקטרונית כוללת את כל היכולות והמרכיבים אשר נועדו לפגיעה במערכות אלקטרוניות של האויב, בין היתר מערכות תקשורת ומערכות גילוי. כמו כן, תחום זה כולל יכולות ומרכיבים שנועדו להתגונן מפני לוחמה אלקטרונית.

דור, למד בתיכון ״ מקיף ג׳״ בעיר והגביר את מגמת הכימיה. הוא מספר כי לפני הצבא שיחק כדורסל והוא אוהד מושבע של הפועל באר שבע. דור היה ספורטאי פעיל אשר ויתר על תחום הכדורסל במטרה להגיע לתפקיד הקשר״ג (קצין קשר גדודי).

בנובמבר 2015 התגייס למסלול קציני הקשר הגדודיים וסיים את הטירונות בהצלחה. משם המשיך להכשרת יסוד וסופח לגדוד 51 של חטיבת גולני. הוא עבר תעסוקה מבצעית באזור יהודה ושומרון והמשיך לקורס מפקדי כיתות. בסיומו, אף יצא לקורס קצינים.

סגן דור אוחנה. צילום באדיבות דובר צה"ל

דור שובץ בסופו של הקורס, כקצין, סגן הקשר הגדודי של גדוד 13, חטיבת גולני. והיום, מזה חצי שנה משרת כקצין הקשר.

ט׳ מסכם, ״עבורי זה התפקיד הכי מעניין בצה״ל. לא סתם אני כאן ואני נשאר כאן. אני מאמין שאני משרת בתפקיד חשוב, המאפשר את הפעילות המבצעית במגוון של דרכים ומצליח להשפיע על החיילים המשרתים כשהם נתקלים בקשיים״. ודור מוסיף על החוויה שלו, ״התפקיד המאתגר והמשמעותי, עוסק במגוון רב של תחומים. העבודה מאוד מספקת. היא משלבת גם פאן מקצועי וגם פיקודיות ושטח. זה תפקיד שאתה לומד בו המון גם על עצמך וגם משתפר מקצועית פיקודית. אתה נתקל בסיטואציות שלא חשבת שתגיע אליהם ועומד בדברים שנראו לך פעם בלתי אפשריים״.