ביום שלישי האחרון (23.5) בשעה 18:00 בערב עשו את דרכן האחיות אורטל ושימרית אסרף לזרוק את הזבל, כאשר הגיעו סמוך לפח שמעו יללות של גור חתולים בוקעות מתוכו. הן החלו בבדיקה ראשונית לנסות להקשיב ולהבין מהיכן בדיוק בוקעות היללות ואף ניסו להאיר אל תוך הפח במטרה לנסות ולחלץ את הגור, אך לא ראו דבר.

לאחר ניסיונות ממושכים הבינו השתיים כי הגור ככל הנראה תקוע בין מיכל הפח לבטון הסובב אותו, מה שאומר שאין להן כל אפשרות להוציא אותו לבדן. תוך שהן מתחילות להבין שהן כנראה יאלצו לקרוא לעזרה מקצועית החלו להתגודד תושבים נוספים מהשכונה במטרה לעזור, הם החלו בניסיונות להשחיל חבלים בתקווה שהגור יאחז בהם ויצא אך גם זה לא צלח.

שכנים, עובדי עירייה ולוחמי אש. כולם התגייסו (צילום פרטי)

הטוב ניצח: ניצלו חייהם של החתולים שכוסו בזפת 

לחצו כאן על מנת להצטרף לערוץ ה-telegram שלנו

מכורים לעיר? הצטרפו גם לקבוצת הוואטסאפ שלנו

בשלב זה היללות החלו להיחלש ואורטל חששה שהחתול מאבד כוחות וימות בקרוב, היא מיד התקשרה למוקד העירוני בתקווה שהם יוכלו לשלוח צוות שיסייע להרים את הפח ולחלץ את הגור לפני שימות. במוקד פתחו קריאה וזימנו את השירות הווטרינרי למקום האירוע, אך אורטל שכבר הבינה בדיוק את מי צריך במקום התעקשה והסבירה שהזמן אוזל ושיש לשלוח במהרה את הצוות שאמון על הפחים שירים את המכסה.

לאחר כשעה של המתנה הבינה אורטל כי זה עשוי לקחת זמן ובמקביל עליה לנסות לפעול במישורים נוספים, היא ייצרה קשר עם גלי סובל אחראית רווחת בעלי חיים בעיריית באר שבע, שבאופן מידי פעלה בנושא ואכן תוך זמן קצר הגיעו למקום צוות מהשירות הווטרינרי אלי בננו וולדימיר שמיד הבינו שאורטל צדקה והזעיקו למקום צוות שיוכל להרים את הפח ובמקביל צוות כיבוי אש שיוכל להיכנס פנימה ולחלץ את הגור.

מבצע "חילוץ חתול". צילום פרטי

"עד שהגיעו הצוותים למקום אלי וולדימיר לא הלכו, הם ישבו והמתינו איתנו כל הזמן הזה, פשוט אין מילים מדהימים, זה בכלל לא מובן מאליו" כך מספרת אורטל. ואכן כאשר הגיעו הצוותים למקום הרימו את מכסה הפח ונכנסו לחלץ את הגור, כפי שמספרת אורטל: "במהלך השעתיים האלה עברו הרבה אנשים, חלקם באמת ניסו לעזור וחלק זלזלו במצב בטענה שזה רק חתול, אבל צוות מכבי האש בראשם בחור מקסים בשם אריק לא היססו ולרגע לא זלזלו, הם מיד שמו על עצמם רתמה והתכוננו לכניסה אל מיכל הפח".

אחת השכנות המתגוררת בסביבה המתינה יחד עם אורטל ואחותה לאורך כל זמן החילוץ, תוך דאגה לחיי הגור וחשש שהוא יימחץ בדפנות בזמן החילוץ. ברגע שחולץ החתול והתברר שהוא שלם ובריא החליטה אותה שכנה לאמץ אותו ולהעניק לו בית חם.

את האירוע המרגש סיכמה אורטל: "אומנם זה לקח קצת זמן, אבל באמת היה שיתוף פעולה מדהים בין הצוותים וסוף טוב הכל טוב".  

החתול לאחר החילוץ, ולאחר מנוחה ראויה. צילום פרטי