צילום באדיבות עיריית באר-שבע

ניצולי שואה לצד תלמידי כיתה י' וי"א במקיף א' העלו אמש (שני, 14/05), מחזה דוקומנטרי מרגש בבית יד לבנים בעיר, במסגרת מיזם "מספרים ביחד". מדובר בתכנית חינוכית בין דורית במסגרתה נפגשו התלמידים עם הניצולים לאורך מספר חודשים ולמדו על ההיסטוריה של העם היהודי ממקור ראשון. באמצעות מסע אל ההיסטוריה של העם היהודי לתיעוד רגעי השפל, העצב ורגעי החוזק והעוצמה יצרה הקבוצה יחד מסמך בימתי משותף החובק את סיפורם של הדור הראשון, השני ובני הנוער ומביא תיעוד אנושי של זיכרון והיסטוריית העם היהודי לצופה.

ניצולי השואה, מוותיקי העיר באר-שבע, היסטוריית חייהם מספרת את סיפור היסטוריית העם היהודי בתקופת השואה מכל זוויות ומורכבות סיפור השואה. סיפור חייהם מספר את הגעתם והיקלטותם כעולים בעיר באר-שבע בראשית דרכה. הסיפור שלהם הוא סיפורה של העיר, סיפור החינוך בראשית דרכו, הקמת המפעלים במישור רותם ואוניברסיטת בן-גוריון, כל ניצול מייצג אבן מאבני העיר.

צילום: נעמי גרשקוביץ

התכנית החשובה "מספרים ביחד" יצרה מסמך דוקומנטרי - תיאטרלי להצגת קורות הישרדותם ותקומתם של ניצולי השואה, בדרך אומנותית המוסרת עדות בשרשרת הדורות. מדובר ביוזמה של אשת החינוך רוני גלילי בשיתוף יו"ר ועדת ההתנדבות ומנהל החינוך בעיריית באר-שבע, וועדת מורשת מייסדי העיר והגשר, ארגון יד לבנים, תיכון מקיף א' ו"כיוונים"- החברה לתרבות הפנאי.