אל ההסעה הראשונה הגיעו תושבי באר שבע, משפחות צעירות וסטודנטים אשר חזרו וציינו כמה הם נרגשים ושמחים להיות חלק מהיוזמה. "לנסוע בשבת בבוקר לים, ממש כמו כשהיינו צעירות", ו-"איזה כיף שהמיזם הזה קיים. מצד אחד זה מרגיש כמו הדבר הכי הגיוני בעולם, ומצד שני, זה מרגיש כאילו אנחנו חלק ממהפכה", היו רק חלק מהתגובות החמות.

האיסוף החל, כפי שתוכנן, בשעה 10 בבוקר ועבר בין תחנות נבחרות בעיר באופן מתואם עם הנוסעים והנוסעות, עד לצאתו לכיוון חוף דלילה באשקלון. האווירה על האוטובוס הייתה מחשמלת ומדבקת. ממש היה אפשר להרגיש את הכיף באוויר, ואיך אפשר שלא כשיודעים, שהתחנה הבאה היא הים?

גם המדיה החברתית לא שקטה לאורה של ההסעה הראשונה. מאות תגובות מפרגנות, שיתופים ברשת וכניסות לעמוד נרשמו באותו יום. 

השהות בשמש הנעימה, הרחצה במימיו היפים של חוף דלילה באשקלון, המנוחה הקצרה מכל השבוע- זה הרגיש שהזמן עבר מהר, כמעט מדי. כשהתקרבה השעה 16:00, התקבצו נוסעי האוטובוס ליד ההסעה וחיכו לשאר הנוסעים והנוסעות שיחזרו, על מנת שיוכלו לשים פעמיהם חזרה לבאר שבע. "את יודעת משהו? זה לא הספיק לי. הייתי רוצה עוד ים!" אמרה אחת הנוסעות.

ההסעה הבאה של "ימבוס" תצא ביום שבת הקרוב, ה-9.7 בשעה 10:00 בבוקר. כרטיסים ניתן לרכוש באתר http://yambus.org או מחר, יום שלישי ה-5.7 בנקודות הבאות: מרכז אורן, התחנה המרכזית ובגראנד קניון, בין 18:00-19:00. חפשו את החולצות הצהובות!